ADministracija

Dėl Covid-19 viruso

Aktuali informacija dėl Covid-19 viruso

Vakcinavimas

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Daugiau informacijos apie vakcinavimą čia.

Skiepijimo COVID-19 Vilkaviškio rajono savivaldybėje tvarka

Kaip vykdoma registracija dėl skiepijimo nuo COVID-19?

Pacientai vakcinacijai registruojasi, toje sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę pas šeimos gydytoją. Registracijos telefono numerius rasite čia.

Svarbu! Vakcinavimo proceso sėkmingam valdymui yra sudarytas algoritmas. Gavus vakciną, pagal sudarytą prioritetinę skiepijamų asmenų eilę, Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skambina gyventojams ir sutaria datą ir laiką, kada asmuo bus skiepijamas. Asmeniui atsisakius skiepytis jis iš darbinio sąrašo išbraukiamas ir patenka į rezervinį sąrašą. Norint, kad iš rezervinio sąrašo asmuo būtų aktyvuotas ir vėl patektų į darbinį sąrašą, jis pats turi informuoti ta pačia tvarka, kaip sudarant pirminius sąrašus.

Kur skiepijami Vilkaviškio rajono gyventojai?

Skiepijimas nuo COVID-19 vykdomas:

Vilkaviškio parapijos namuose, adresu: Vytauto g. 83,Vilkaviškis.

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos salėje, adresu: J. Basanavičiaus g. 72, Kybartai.

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie skiepijimą?

Daugiau informacijos apie skiepus – www.vilkaviskis.lt, https://koronastop.lrv.lt/ . Svarbi informacija skelbiama ir Savivaldybės Facebook paskyroje, vietiniame laikraštyje „Santaka“.

Kokia yra vakcinavimo tvarka?

Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“. Ministro įsakymą rasite čia.

Kur galiu paskambinti, jei noriu sužinoti man aktualią informaciją apie vakcinaciją Vilkaviškio rajono savivaldybėje?

Informaciją apie vakcinaciją teikia Skiepijimą organizuojančios asmens sveikatos priežiūros įstaiga VšĮ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, tel. nr. : 8 (664) 42 071, 8 (664) 69 728;

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tel. 8 342 31058 arba mob. tel. 8 616 02890.

Jei negaliu atvykti į skiepijimo centrą (dėl ligos, invalidumo ar panašiai – kai liga ar kita priežastis nesudaro kliūčių skiepytis nuo COVID-19 ligos), kaip man pasiskiepyti?

Tokiems pacientams yra galimybė vakcinacijai namuose ir medicinos punktuose. Tuomet, kai pacientui paskambinama dėl atėjusios eilės vakcinacijai pagal ASPĮ pateiktus sąrašus ir šis atžymi, kad negali atvykti dėl neįgalumo ar ligos, jis yra informuojamas, kad jam bus paskambinta, kai komanda galės atvykti vakcinuoti į namus ar med. punktą priklausomai nuo paciento mobilumo galimybės. Tai gyventojai gali padaryti paskambinus su kvietimu atvykti į vakcinacijos centrą.

Kurią vakciną galėsiu pasirinkti?

Gyventojai skiepijami ta vakcina, kurią tuo metu yra gavusi Savivaldybė.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

Mokslo bendruomenė ir reguliavimo institucijos stebės, ar koronavirusas Sars-CoV-2 laikui bėgant keičiasi, ir, jei taip, ar vakcinos gali apsaugoti žmones nuo infekcijos.

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Išankstinės sutartys yra sudarytos su šešiais vakcinų gamintojais:

1.    „AstraZeneca“

2.    „Janssen Pharmaceutica NV“

3.    „Sanofi Pasteur & GSK“

4.    „BioNTech & Pfizer“

5.    „CureVac“

6.     „Moderna“

Vakcinos bus skirstomos valstybėms lygiomis proporcijomis, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Lietuvai atiteks daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Iš gamintojo vakcinos oro arba sausumos transportu atvežamos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir iš ten yra išvežiojamos gydymo įstaigoms, kurios vykdo skiepijimą.

Vakcinos transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinanti „šalčio grandinės” palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams. Tiekėjas privalo užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Kai kurios vakcinos turi būti laikomos bent -75 laipsnių temperatūroje. Joms saugoti ESSC įsigijo du ultra žemos temperatūros šaldiklius. Kitoms vakcinoms, kurioms laikyti pakanka 2-8 laipsnių temperatūros, ESSC turi vaistiniams preparatams saugoti pritaikytą šaldymo kamerą.

Kita aktuali informacija

Koronaviruso pandemijos suvaldymui Vilkaviškio rajono savivaldybėje skirtas lėšas galima pervesti į atidarytą sąskaitą:
Vilkaviškio r. savivaldybės administracija
Kodas: 188774441
A/s: LT21 4010 0401 0001 0108
Bankas: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius.
Pavedimo paskirtis: Parama COVID19.
Derinti su Lina Stepšiene, el. p. lina.stepsiene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 342 60081.

– Siūlymus dėl apsaugos priemonių siųskite Ramūnui Stalioraičiui el. p. ramunas.stalioraitis@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 70604.
– Dėl maisto ir kitų būtinų priemonių pristatymo organizavimo gyventojams kreipkitės į Simoną Bikaitę, el. p. simona.bikaite@vilkaviskis.lt, tel.: 8 673 97417.
– Dėl būtinosios saviizoliacijos kreipkitės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, tel.: +370 618 79984 arba į Robertą Fišerį, el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410                                                                                                                                                                                                                                                                — Dėl transportavimo paslaugos kreipkitės į Robertą Fišerį (pavėžėjimas į arba iš ligoninių), el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410 arba Rasą Širvienę (pavėžėjimas į Mobilų punktą), el. p. rasa.sirviene@vilkaviskis.lt, tel. 861599176 

– Vilkaviškio rajono savivaldybėje veikia el. p. esoc@vilkaviskis.lt.

Pateiktus gyventojų klausimus apibendrina Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja-Ekstremalių situacijų Operacijų centro vadovė Daiva Riklienė (el. p. daiva.rikliene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 72202).

Teisės aktai

Naujienos ir kita informacija

Mobilus Covid-19 tyrimų paėmimo punktas Vilkaviškio mieste

Visoje Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekcijos atvejų ir siekiant sudaryti galimybę išsitirti kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui, Vilkaviškio mieste nuo lapkričio 11 d. darbą pradėjo mobilus COVID-19 patikros punktas.

Adresas: Maironio g. 25, Vilkaviškis 70104 (šalia VšĮ Vilkaviškio ligoninės)
Darbo laikas: Vilkaviškio mobilus punktas dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8.00 val. iki 10 val. ir šeštadieniais nuo 8.00 val. iki 9.00 val.  Sekmadieniais ir šventinėmis dienomis mobilus punktas nedirbs. Tomis dienomis pacientai bus nukreipiami į artimiausius mobilius punktus.

 

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai.

Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu. Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso gali:

•    visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
•    visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
•    vaistinių darbuotojai;
•    muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
•    profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; 
•    valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
•    audinių ūkių darbuotojai;
•    vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
•    institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.

Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:

•    yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
•    turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
•    paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

 

KAIP VEIKIA MOBILUSIS PUNKTAS?

 • Pacientas ar jo atstovas turi registruotis tiksliniams ar profilaktiniams tyrimams paskambinęs į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba galima užsiregistruoti internetu, užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje www.1808.lt. Registruojantis būtina pasakyti ar nurodyti, kad tyrimą atlikti pageidaujate Vilkaviškyje;
 • Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID–19;
 • Įvertinęs paciento pateiktą pirminę informaciją, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti pats į Mobilų punktą;
 • Karštoji linija informuoja pacientą trumpąja žinute į paciento nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti.

Kiekvienam skambinančiam pacientui nurodoma, atvykus į Mobilų punktą:

 • Pasiimti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, vyks tyrimo paėmimo procedūra;
 • Pacientui atvykus į Mobilųjį punktą, koordinatorius patikrina asmens tapatybės dokumentą ir registraciją patvirtinantį pranešimą (paciento paprašoma prie automobilio lango pridėti mobilų telefoną ir parodyti gautą registracijos žinutę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
 • Slaugytojas paruošia mėgintuvėlį, užrašydamas vardą, pavardę, kodą, pasiruošia priemones Mobiliame punkte mėginiui paimti;
 • Paima tepinėlį iš nosiaryklės ir ryklės. Ėminys paimamas ir supakuojamas transportavimui;
 • Koordinatorius užpildys užsakymą SARS-CoV-2 (COVID-19) diagnostiniams tyrimams per Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formą E200;
 • Po ėminio paėmimo pacientas turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo;
 • Tyrimo rezultatą galima sužinoti „E-sveikata“ programoje;
 • Koordinatorius, gavęs teigiamus paciento tyrimo rezultatus, nedelsiant juos turi perduoti šeimos gydytojui, informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pacientą.
Scroll to Top Skip to content