ADministracija

Dėl Covid-19 viruso

Aktuali informacija dėl Covid-19 viruso

Vakcinavimas

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Daugiau informacijos apie vakcinavimą čia.

Išsamią informaciją apie vakcinas nuo COVID-19 rasite ČIA.


Lietuvoje startuoja viena registracijos vakcinacijai platforma

Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startuoja ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo gegužės 17 d. visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leis ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį.

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).

Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

Susipažinti su registracijos procesu padės vaizdo instrukcija, kurią rasite ČIA.

Kaip užregistruoti kitą asmenį, sužinosite ČIA.

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų registruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu, svetainėje www.koronastop.lt.

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

Vilkaviškio rajone startuoja elektroninė savarankiška registracija vakcinai nuo COVID-19 ligos.

Jau galite užsiregistruoti savo skiepui patys! Vilkaviškio rajone startuoja elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Užsiregistruoti internetu galima saviregistracijos platformoje: https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine

Registracija skiepui vykdoma per el. valdžios vartus. Registruotis vakcinai galite patys, taip pat suteikta galimybė užregistruoti kitą asmenį.

Dėl objektyvių priežasčių negalint užsiregistruoti internetu (neturint el. bankininkystės), savo vakcinai gauti Vilkaviškio rajono gyventojai galės užsiregistruoti ir telefonu 8 611 37 177.

Šiuo kontaktu gyventojai gali kreiptis iškilus klausimams dėl registracijos ar susidūrus su nesklandumais registruojantis sistemoje.

Žemiau patalpinome vaizdo medžiagą, kurioje rasite visą aktualią informaciją, kaip registruotis savo vakcinai ar užregistruoti vakcinai kitą asmenį.

Atvykti skiepui kviečiame likus ne daugiau kaip 10 minučių iki Jūsų pasirinkto laiko registracijos sistemoje.

Svarbu pažymėti, kad atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų. 

Asmenims nuo 12 metų šiuo metu gali būti skiriamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ ir „Spikevax“. Kitos dvi Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – skiriamos asmenims nuo 18 metų.

Registruotis vakcinacijai galima internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808; tai padaryti gali tiek pats vaikas, tiek jo tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai. Bent vienas iš minėtų asmenų turi atlydėti vaiką iki 16 metų į vakcinacijos vietą, kadangi vakcinacijai reikalingas jų sutikimas. 16-17 metų jaunuoliai gali atvykti skiepytis patys. Atvykimas į vakcinacijos vietą yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Skiepykimės ir būkime saugūs!

Skiepijimo COVID-19 Vilkaviškio rajono savivaldybėje tvarka

Kaip vykdoma registracija dėl skiepijimo nuo COVID-19?

Užsiregistruoti vakcinai galite internetu arba telefonu.

Norėdami užsiregistruoti internetu, spauskite čia.

Norėdami užsiregistruoti telefonu, skambinkite trumpuoju tel. Nr. 1808 (registruojama darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 20.00 val.

Pacientai vakcinacijai registruotis gali ir toje sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę pas šeimos gydytoją. Registracijos telefono numerius rasite čia.

Kur skiepijami Vilkaviškio rajono gyventojai?

Nuo liepos 12 d. keičiasi vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka. Dėl sumažėjusių srautų visi iki šios dienos nepasiskiepiję Vilkaviškio rajono gyventojai bus vakcinuojami nebe bendrame skiepijimo centre, bet tose sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra prisirašę pas šeimos gydytoją.

Vilkaviškio rajono gyventojai gali skambinti apačioje nurodytais telefono numeriais ir su savo sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje yra prisirašę pas šeimos gydytoją, susiderinti skiepijimo detales.

Sveikatos priežiūros įstaigų kontaktai:

·         Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu P. Jašinsko g. 2, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (664) 42 071, 8 (664) 69 728;

·         Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu Tarybų g. 4, Kybartai. Mob. tel. Nr. 8 (603) 27 534;

·         UAB „Vilkaviškio šeimos klinika“, įsikūrusi adresu J. Basanavičiaus g. 4-2, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (342) 20 192, 8 (342) 20 198;

·         VšĮ Šeimos sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu Statybininkų g. 2-1, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (342) 56 633, 8 (342) 52 022, el. paštas: klinikalek@gmail.com;

·         UAB „InMedica klinika“, įsikūrusi adresu Maironio g. 30-55, Vilkaviškis. Tel. Nr. 8 (342) 60 440;

·         Žilvinos Urbonavičienės įmonė, įsikūrusi adresu Darvino g. 28-1,  Kybartai. Tel. Nr. 8 (342) 30 599;

·         Vilkaviškio UAB „Aušros klinika“, įsikūrusi adresu Maironio g. 5, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (699) 77 356, 8 (342) 20 073. 

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie skiepijimą?

Daugiau informacijos apie skiepus – www.vilkaviskis.lthttps://koronastop.lrv.lt/ . Svarbi informacija skelbiama ir Savivaldybės Facebook paskyroje, vietiniame laikraštyje „Santaka“.

Kaip pasiskiepyti antru skiepu Lietuvoje, jei pirmu skiepu pasiskiepijau užsienio valstybėje?

Užsiregistruoti vakcinai galima internetu arba telefonu. Atvykęs skiepytis asmuo turi pateikti dokumentus, įrodančius, kada ir kokią vakciną jau yra vakcinavęsis. 

Kur galiu paskambinti, jei noriu sužinoti man aktualią informaciją apie vakcinaciją Vilkaviškio rajono savivaldybėje?

Informaciją apie vakcinaciją teikia Skiepijimą organizuojanti asmens sveikatos priežiūros įstaiga VšĮ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, tel. Nr. : 8 (664) 42 071, 8 (664) 69 728;

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tel. 8 342 31058 arba mob. tel. 8 616 02890.

Kurią vakciną galėsiu pasirinkti?

Gyventojai gali rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis.

Lietuvoje yra registruotos ir naudojamos keturios vakcinos nuo COVID-19:

• „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“);

• „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“);

• „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“)

• „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“).

Kur kreiptis, jei jaučiu nepageidaujamus šalutinius poveikius? 

 

 

 

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Kur galėčiau daugiau sužinoti apie galimybių pasą?

Atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus dėl Galimybių paso galima rasti čia

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Paaiškiname, kad tuo atveju, kai mokykloje atliekant profilaktinius savikontrolės greituosius antigeno testus bent vienas iš mokinių gauna teigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama iš karto savikontrolės testais testuoti visą klasę, net ir nelaukiant minėtojo galimo COVID-19- ligos atvejo patvirtinimo PGR testu. Tokiu būdu būtų greičiau nustatyti kiti potencialūs atvejai ir kryptingiau valdomas infekcijos išplitimas klasėje.
 
Primename, kad ugdymo įstaigoje atlikto profilaktinio savikontrolės greitojo antigeno testo teigiamą rezultatą gavusiam mokiniui rekomenduojama nedalyvauti kontaktiniame ugdyme, kol nėra gautas neigiamas PGR tyrimo rezultatas. PGR tyrimą reikia atlikti mobiliame punkte. Jei nusprendžiama PGR tyrimo neatlikti, mokiniui rekomenduojama negrįžti į mokyklą 10 dienų. Jei teigiamą savikontrolės greitojo antigeno testo atsakymą gavusiam mokiniui COVID-19 liga patvirtinama PGR tyrimu, likusi klasė privalo testuotis arba izoliuotis įprasta tvarka. 

Visas schemas rasite ČIA

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą. Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu jums išduotą skiepijimo kortelę.

 

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.

 

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

Mokslo bendruomenė ir reguliavimo institucijos stebės, ar koronavirusas Sars-CoV-2 laikui bėgant keičiasi, ir, jei taip, ar vakcinos gali apsaugoti žmones nuo infekcijos.

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Išankstinės sutartys yra sudarytos su šešiais vakcinų gamintojais:

1.    „AstraZeneca“

2.    „Janssen Pharmaceutica NV“

3.    „Sanofi Pasteur & GSK“

4.    „BioNTech & Pfizer“

5.    „CureVac“

6.     „Moderna“

Vakcinos bus skirstomos valstybėms lygiomis proporcijomis, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Lietuvai atiteks daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Iš gamintojo vakcinos oro arba sausumos transportu atvežamos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir iš ten yra išvežiojamos gydymo įstaigoms, kurios vykdo skiepijimą.

Vakcinos transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinanti „šalčio grandinės” palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams. Tiekėjas privalo užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Kai kurios vakcinos turi būti laikomos bent -75 laipsnių temperatūroje. Joms saugoti ESSC įsigijo du ultra žemos temperatūros šaldiklius. Kitoms vakcinoms, kurioms laikyti pakanka 2-8 laipsnių temperatūros, ESSC turi vaistiniams preparatams saugoti pritaikytą šaldymo kamerą.

Kita aktuali informacija

Koronaviruso pandemijos suvaldymui Vilkaviškio rajono savivaldybėje skirtas lėšas galima pervesti į atidarytą sąskaitą:
Vilkaviškio r. savivaldybės administracija
Kodas: 188774441
A/s: LT21 4010 0401 0001 0108
Bankas: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius.
Pavedimo paskirtis: Parama COVID19.
Derinti su Lina Stepšiene, el. p. lina.stepsiene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 342 60081.

– Siūlymus dėl apsaugos priemonių siųskite Ramūnui Stalioraičiui el. p. ramunas.stalioraitis@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 70604.
– Dėl maisto ir kitų būtinų priemonių pristatymo organizavimo gyventojams kreipkitės į Simoną Bikaitę, el. p. simona.bikaite@vilkaviskis.lt, tel.: 8 673 97417.
– Dėl būtinosios saviizoliacijos kreipkitės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, tel.: +370 618 79984 arba į Robertą Fišerį, el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410                                                                                                                                                                                                                                                                — Dėl transportavimo paslaugos kreipkitės į Robertą Fišerį (pavėžėjimas į arba iš ligoninių), el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410 arba Rasą Širvienę (pavėžėjimas į Mobilų punktą), el. p. rasa.sirviene@vilkaviskis.lt, tel. 861599176 

– Vilkaviškio rajono savivaldybėje veikia el. p. esoc@vilkaviskis.lt.

Pateiktus gyventojų klausimus apibendrina Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja-Ekstremalių situacijų Operacijų centro vadovė Daiva Riklienė (el. p. daiva.rikliene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 72202).

Teisės aktai

Naujienos ir kita informacija

Mobilus Covid-19 tyrimų paėmimo punktas Vilkaviškio mieste

Visoje Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekcijos atvejų ir siekiant sudaryti galimybę išsitirti kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui, Vilkaviškio mieste nuo lapkričio 11 d. darbą pradėjo mobilus COVID-19 patikros punktas.

Adresas: Maironio g. 25, Vilkaviškis 70104 (šalia VšĮ Vilkaviškio ligoninės)
Darbo laikas: Vilkaviškio mobilus punktas dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8.00 val. iki 12 val.  Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis mobilus punktas nedirba. Tomis dienomis pacientai nukreipiami į artimiausius mobilius punktus.

 

 

 

KAIP VEIKIA MOBILUSIS PUNKTAS?

 • Pacientas ar jo atstovas turi registruotis tiksliniams ar profilaktiniams tyrimams paskambinęs į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba galima užsiregistruoti internetu, užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje www.1808.lt. Registruojantis būtina pasakyti ar nurodyti, kad tyrimą atlikti pageidaujate Vilkaviškyje;
 • Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID–19;
 • Įvertinęs paciento pateiktą pirminę informaciją, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti pats į Mobilų punktą;
 • Karštoji linija informuoja pacientą trumpąja žinute į paciento nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti.

Kiekvienam skambinančiam pacientui nurodoma, atvykus į Mobilų punktą:

 • Pasiimti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, vyks tyrimo paėmimo procedūra;
 • Pacientui atvykus į Mobilųjį punktą, koordinatorius patikrina asmens tapatybės dokumentą ir registraciją patvirtinantį pranešimą (paciento paprašoma prie automobilio lango pridėti mobilų telefoną ir parodyti gautą registracijos žinutę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
 • Slaugytojas paruošia mėgintuvėlį, užrašydamas vardą, pavardę, kodą, pasiruošia priemones Mobiliame punkte mėginiui paimti;
 • Paima tepinėlį iš nosiaryklės ir ryklės. Ėminys paimamas ir supakuojamas transportavimui;
 • Koordinatorius užpildys užsakymą SARS-CoV-2 (COVID-19) diagnostiniams tyrimams per Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formą E200;
 • Po ėminio paėmimo pacientas turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo;
 • Tyrimo rezultatą galima sužinoti „E-sveikata“ programoje;
 • Koordinatorius, gavęs teigiamus paciento tyrimo rezultatus, nedelsiant juos turi perduoti šeimos gydytojui, informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pacientą.
Scroll to Top