ADministracija

Dėl Covid-19 viruso

Aktuali informacija dėl Covid-19 viruso

Vakcinavimas

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Daugiau informacijos apie vakcinavimą čia.

Išsamią informaciją apie vakcinas nuo COVID-19 rasite ČIA.

Lietuvoje startuoja viena registracijos vakcinacijai platforma

Prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, startuoja ir vieninga elektroninė registracijos sistema. Nuo gegužės 17 d. visi šalies gyventojai kviečiami greitai ir patogiai registruotis internetinėje platformoje, kuri leis ne tik užsiregistruoti pačiam, bet ir užregistruoti kitą asmenį.

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).

Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

Susipažinti su registracijos procesu padės vaizdo instrukcija, kurią rasite ČIA.

Kaip užregistruoti kitą asmenį, sužinosite ČIA.

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų registruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu, svetainėje www.koronastop.lt.

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

Vilkaviškio rajone startuoja elektroninė savarankiška registracija vakcinai nuo COVID-19 ligos.

Jau galite užsiregistruoti savo skiepui patys! Vilkaviškio rajone startuoja elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Užsiregistruoti internetu galima saviregistracijos platformoje: https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine

Šiuo metu kviečiami skiepytis 35 metų ir vyresni Vilkaviškio rajono gyventojai, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis!

Norintys pasiskiepyti asmenys sistemoje matys Vakcinacijos centre turimas vakcinos rūšis bei galės pasirinkti iš siūlomų variantų. Registracijos sistemoje taip pat bus galima pasirinkti Vakcinacijos vietą, kurioje būsite vakcinuojami.

Registracija skiepui vykdoma per el. valdžios vartus. Registruotis vakcinai galite patys, taip pat suteikta galimybė užregistruoti kitą asmenį.

Dėl objektyvių priežasčių negalint užsiregistruoti internetu (neturint el. bankininkystės), savo vakcinai gauti Vilkaviškio rajono gyventojai galės užsiregistruoti ir telefonu 8 611 37 177.

Šiuo kontaktu gyventojai gali kreiptis iškilus klausimams dėl registracijos ar susidūrus su nesklandumais registruojantis sistemoje.

Žemiau patalpinome vaizdo medžiagą, kurioje rasite visą aktualią informaciją, kaip registruotis savo vakcinai ar užregistruoti vakcinai kitą asmenį.

Atvykti skiepui kviečiame likus ne daugiau kaip 10 minučių iki Jūsų pasirinkto laiko registracijos sistemoje.

Skiepykimės ir būkime saugūs!

Visuomenės vakcinacija visoje Lietuvoje prasidės keliais etapais

Nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje prasidės visuomenės etapinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

Pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė: 

 •     nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai;
 •     nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
 •     nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
 •     nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai.

Planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Svarbu pažymėti, kad asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas. 

Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Vis dėlto, kur kas greitesnis kelias užsiregistruoti pačiam asmeniui internetu. Be to, gyventojai galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą asmenį! 
Informacija, kaip šiuo metu savivaldybėse galima registruotis vakcinai nuo COVID-19 yra savivaldybių interneto svetainėse. 

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Skiepijimo COVID-19 Vilkaviškio rajono savivaldybėje tvarka

Kaip vykdoma registracija dėl skiepijimo nuo COVID-19?

Pacientai vakcinacijai registruojasi, toje sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę pas šeimos gydytoją. Registracijos telefono numerius rasite čia.

Svarbu! Vakcinavimo proceso sėkmingam valdymui yra sudarytas algoritmas. Gavus vakciną, pagal sudarytą prioritetinę skiepijamų asmenų eilę, Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skambina gyventojams ir sutaria datą ir laiką, kada asmuo bus skiepijamas. Kviečiami vakcinuotis gyventojai yra informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisako vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Kur skiepijami Vilkaviškio rajono gyventojai?

Nuo liepos 12 d. keičiasi vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka. Dėl sumažėjusių srautų visi iki šios dienos nepasiskiepiję Vilkaviškio rajono gyventojai bus vakcinuojami nebe bendrame skiepijimo centre, bet tose sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra prisirašę pas šeimos gydytoją.

Vilkaviškio rajono gyventojai gali skambinti apačioje nurodytais telefono numeriais ir su savo sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje yra prisirašę pas šeimos gydytoją, susiderinti skiepijimo detales.

Registruotis skiepijimui taip pat galima ir internetinėje svetainėje www.koronastop.lt arba tel. Nr. 1808. Registruotis gali visi gyventojai, sulaukę 16 m. 12–15 m. asmenis skiepijimui registruoti gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Registracijos metu galėsite pasirinkti Jums patogiausią vakcinacijos vietą ir laiką.

Sveikatos priežiūros įstaigų kontaktai:

 • Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu P. Jašinsko g. 2, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (664) 42 071, 8 (664) 69 728;
 • Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu Tarybų g. 4, Kybartai. Mob. tel. Nr. 8 (603) 27 534;
 • UAB „Vilkaviškio šeimos klinika“, įsikūrusi adresu J. Basanavičiaus g. 4-2, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (342) 20 192, 8 (342) 20 198;
 • VšĮ Šeimos sveikatos priežiūros centras, įsikūręs adresu Statybininkų g. 2-1, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (342) 56 633, 8 (342) 52 022, el. paštas: klinikalek@gmail.com;
 • UAB „InMedica klinika“, įsikūrusi adresu Maironio g. 30-55, Vilkaviškis. Tel. Nr. 8 (342) 60 440;
 • Žilvinos Urbonavičienės įmonė, įsikūrusi adresu Darvino g. 28-1,  Kybartai. Tel. Nr. 8 (342) 30 599;
 • Vilkaviškio UAB „Aušros klinika“, įsikūrusi adresu Maironio g. 5, Vilkaviškis. Tel. Nr.: 8 (699) 77 356, 8 (342) 20 073. 

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie skiepijimą?

Daugiau informacijos apie skiepus – www.vilkaviskis.lt, https://koronastop.lrv.lt/ . Svarbi informacija skelbiama ir Savivaldybės Facebook paskyroje, vietiniame laikraštyje „Santaka“.

Kokia yra vakcinavimo tvarka?

Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“. Ministro įsakymą rasite čia.

 

Kur galiu paskambinti, jei noriu sužinoti man aktualią informaciją apie vakcinaciją Vilkaviškio rajono savivaldybėje?

Informaciją apie vakcinaciją teikia Skiepijimą organizuojanti asmens sveikatos priežiūros įstaiga VšĮ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras, tel. nr. : 8 (664) 42 071, 8 (664) 69 728;

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tel. 8 342 31058 arba mob. tel. 8 616 02890.

Jei negaliu atvykti į skiepijimo centrą (dėl ligos, invalidumo ar panašiai – kai liga ar kita priežastis nesudaro kliūčių skiepytis nuo COVID-19 ligos), kaip man pasiskiepyti?

Tokiems pacientams yra galimybė vakcinacijai namuose ir medicinos punktuose. Tuomet, kai pacientui paskambinama dėl atėjusios eilės vakcinacijai pagal ASPĮ pateiktus sąrašus ir šis atžymi, kad negali atvykti dėl neįgalumo ar ligos, jis yra informuojamas, kad jam bus paskambinta, kai komanda galės atvykti vakcinuoti į namus ar Med. punktą priklausomai nuo paciento mobilumo galimybės. Tai gyventojai gali padaryti paskambinus su kvietimu atvykti į vakcinacijos centrą.

Kas yra „AstraZeneca“ vakcina ir kaip ji veikia?

 

 

 

 

Tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos asmenis, vyresnius nei 18 metų. Vakcina yra pagaminta naudojant kitą adenovirusų šeimos virusą, kuris modifikuojamas taip, kad savo sudėtyje turėtų SARS-CoV-2 dyglio baltymą koduojantį geną. Jei vakcinuotas žmogus turi kontaktą su SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema geba atpažinti virusą ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti.

Kiek laiko trunka apsauga? Šiuo metu tai dar nėra tiksliai žinoma. Klinikiniame tyrime paskiepyti žmonės bus toliau stebimi visus metus, kad būtų surinkta kaip įmanoma daugiau informacijos.

Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos. Tyrimų metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, naudojant „COVID-19 Vaccine AstraZeneca”,  buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei jautrumą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu, pykinimu, bendra bloga savijauta.  Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų. Daugiau informacijos rasite čia.

Kas yra ,,Pfizer“ vakcina ir kaip ji veikia?

 

 

 

 

Tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos asmenis, vyresnius nei 16 metų. Vakcina savo sudėtyje turi genetinės informacijos apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą. Kai žmogui suleidžiama vakcina, jo organizmo ląstelės geba „perskaityti“ vakcinoje užkoduotą genetinę informaciją ir pradeda gaminti dyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįstą šį baltymą kaip svetimą organizmui ir aktyvina T ląsteles, skatina antikūnų gamybą, kurie yra natūralios apsaugos prieš svetimas organizmui medžiagas dalis. Vėliau, jei vakcinuotas žmogus užsikrečia SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema virusą geba atpažinti ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti: antikūnai ir T ląstelės, veikdamos kartu, gali sunaikinti virusą, užkirsti kelią jo patekimui į kūno ląsteles ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, taip padėdami apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Vakcinos sudėtyje nėra paties viruso, ir ji negali sukelti COVID-19 ligos. Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai vartojant  vakciną buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų. Paraudimas injekcijos vietoje ir pykinimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių. Daugiau informacijos rasite čia.

Kas yra ,,Moderna“ vakcina ir kaip ji veikia?

„COVID-19 Vaccine Moderna“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 18 metų. Vakcina ruošia organizmą apsiginti nuo COVID-19 ligos. Jos sudėtyje yra genetinės informacijos (toliau – mRNR) apie dyglio baltymą, padengtos smulkiomis riebalų dalelėmis, kurios neleidžia mRNR suirti. Kai žmogui suleidžiama vakcina, jo organizmo ląstelės geba „perskaityti“ vakcinoje užkoduotą genetinę informaciją ir pradeda gaminti dyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįstą šį baltymą kaip svetimą organizmui ir aktyvina T ląsteles bei skatina antikūnų gamybą, kurie yra natūralios apsaugos prieš svetimas organizmui medžiagas dalis. Vėliau, jei vakcinuotas žmogus užsikrečia SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema virusą geba atpažinti ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti: antikūnai ir T ląstelės, veikdamos kartu, gali nužudyti virusą, užkirsti kelią jo patekimui į kūno ląsteles ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, taip padėdami apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Kiek laiko trunka apsauga? Šiuo metu tai dar nėra tiksliai žinoma. Klinikiniame tyrime paskiepyti žmonės bus toliau stebimi 2 metus, kad būtų surinkta kaip įmanoma daugiau informacijos.

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant  „COVID-19 Vaccine Moderna“ buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu. Kai kuriuos vargino pykinimas bei vėmimas. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų.

kosmetinės injekcijos, taip pat raumenų silpnumas vienoje veido pusėje (ūmus periferinis veido paralyžius ar paralyžius) pasireiškė retai, mažiau nei 1 iš 1000 žmonių.  Daugiau informacijos rasite čia.

Kurią vakciną galėsiu pasirinkti?

Nėra esminių skirtumų tarp šių vakcinų. Visos vakcinos yra saugios ir efektyvios. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, pagrindinis skirtumas tarp šiuo metu naudojamų vakcinų – reakcijos į „AstraZeneca“ vakciną dažniau pastebimos po pirmos dozės, o reakcijos į „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinas – po antros dozės.

Svarbu! Kviečiami vakcinuotis gyventojai  bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Dažniausiai užduodami klausimai

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą. Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu jums išduotą skiepijimo kortelę.

 

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.

 

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

Mokslo bendruomenė ir reguliavimo institucijos stebės, ar koronavirusas Sars-CoV-2 laikui bėgant keičiasi, ir, jei taip, ar vakcinos gali apsaugoti žmones nuo infekcijos.

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Išankstinės sutartys yra sudarytos su šešiais vakcinų gamintojais:

1.    „AstraZeneca“

2.    „Janssen Pharmaceutica NV“

3.    „Sanofi Pasteur & GSK“

4.    „BioNTech & Pfizer“

5.    „CureVac“

6.     „Moderna“

Vakcinos bus skirstomos valstybėms lygiomis proporcijomis, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Lietuvai atiteks daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Iš gamintojo vakcinos oro arba sausumos transportu atvežamos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir iš ten yra išvežiojamos gydymo įstaigoms, kurios vykdo skiepijimą.

Vakcinos transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinanti „šalčio grandinės” palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams. Tiekėjas privalo užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Kai kurios vakcinos turi būti laikomos bent -75 laipsnių temperatūroje. Joms saugoti ESSC įsigijo du ultra žemos temperatūros šaldiklius. Kitoms vakcinoms, kurioms laikyti pakanka 2-8 laipsnių temperatūros, ESSC turi vaistiniams preparatams saugoti pritaikytą šaldymo kamerą.

Kita aktuali informacija

Koronaviruso pandemijos suvaldymui Vilkaviškio rajono savivaldybėje skirtas lėšas galima pervesti į atidarytą sąskaitą:
Vilkaviškio r. savivaldybės administracija
Kodas: 188774441
A/s: LT21 4010 0401 0001 0108
Bankas: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius.
Pavedimo paskirtis: Parama COVID19.
Derinti su Lina Stepšiene, el. p. lina.stepsiene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 342 60081.

– Siūlymus dėl apsaugos priemonių siųskite Ramūnui Stalioraičiui el. p. ramunas.stalioraitis@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 70604.
– Dėl maisto ir kitų būtinų priemonių pristatymo organizavimo gyventojams kreipkitės į Simoną Bikaitę, el. p. simona.bikaite@vilkaviskis.lt, tel.: 8 673 97417.
– Dėl būtinosios saviizoliacijos kreipkitės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, tel.: +370 618 79984 arba į Robertą Fišerį, el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410                                                                                                                                                                                                                                                                — Dėl transportavimo paslaugos kreipkitės į Robertą Fišerį (pavėžėjimas į arba iš ligoninių), el. p. robertas.fiseris@vilkaviskis.lt, tel. 861653410 arba Rasą Širvienę (pavėžėjimas į Mobilų punktą), el. p. rasa.sirviene@vilkaviskis.lt, tel. 861599176 

– Vilkaviškio rajono savivaldybėje veikia el. p. esoc@vilkaviskis.lt.

Pateiktus gyventojų klausimus apibendrina Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja-Ekstremalių situacijų Operacijų centro vadovė Daiva Riklienė (el. p. daiva.rikliene@vilkaviskis.lt, tel.: 8 612 72202).

Teisės aktai

Naujienos ir kita informacija

Kviečiame skiepytis!

Nors skiepijimas Vilkaviškio rajone vyksta pakankamai sklandžiai, kviečiame gyventojus skiepytis dar aktyviau ir sudarome tam visas sąlygas. Nuo šiandien kiekvieną darbo dieną (išskyrus antradienį) nuo

Skaityti daugiau »

Mobilus Covid-19 tyrimų paėmimo punktas Vilkaviškio mieste

Visoje Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekcijos atvejų ir siekiant sudaryti galimybę išsitirti kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui, Vilkaviškio mieste nuo lapkričio 11 d. darbą pradėjo mobilus COVID-19 patikros punktas.

Adresas: Maironio g. 25, Vilkaviškis 70104 (šalia VšĮ Vilkaviškio ligoninės)
Darbo laikas: Vilkaviškio mobilus punktas dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8.00 val. iki 12 val.  Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis mobilus punktas nedirba. Tomis dienomis pacientai nukreipiami į artimiausius mobilius punktus.

 

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami profilaktinius tyrimus. Visoje šalyje profilaktinis testavimas valstybės ir atskirų savivaldybių administracijų numatytoms grupėms bus vykdomas reguliariai.

Iki šiol tokius tyrimus turėjo teisę atlikti tik medikai, socialinės globos įstaigų darbuotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, psichologai ar psichoterapeutai, dirbantys kontaktiniu būdu. Nuo vasario 26 d. reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso gali:

•    visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
•    visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
•    vaistinių darbuotojai;
•    muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
•    profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai; 
•    valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
•    audinių ūkių darbuotojai;
•    vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
•    institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galite rasti ČIA.

Greitųjų antigeno testų atlikimo instrukcija

Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:

•    yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
•    turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
•    paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

KAIP VEIKIA MOBILUSIS PUNKTAS?

 • Pacientas ar jo atstovas turi registruotis tiksliniams ar profilaktiniams tyrimams paskambinęs į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba galima užsiregistruoti internetu, užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje www.1808.lt. Registruojantis būtina pasakyti ar nurodyti, kad tyrimą atlikti pageidaujate Vilkaviškyje;
 • Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID–19;
 • Įvertinęs paciento pateiktą pirminę informaciją, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti pats į Mobilų punktą;
 • Karštoji linija informuoja pacientą trumpąja žinute į paciento nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti.

Kiekvienam skambinančiam pacientui nurodoma, atvykus į Mobilų punktą:

 • Pasiimti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, vyks tyrimo paėmimo procedūra;
 • Pacientui atvykus į Mobilųjį punktą, koordinatorius patikrina asmens tapatybės dokumentą ir registraciją patvirtinantį pranešimą (paciento paprašoma prie automobilio lango pridėti mobilų telefoną ir parodyti gautą registracijos žinutę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
 • Slaugytojas paruošia mėgintuvėlį, užrašydamas vardą, pavardę, kodą, pasiruošia priemones Mobiliame punkte mėginiui paimti;
 • Paima tepinėlį iš nosiaryklės ir ryklės. Ėminys paimamas ir supakuojamas transportavimui;
 • Koordinatorius užpildys užsakymą SARS-CoV-2 (COVID-19) diagnostiniams tyrimams per Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formą E200;
 • Po ėminio paėmimo pacientas turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo;
 • Tyrimo rezultatą galima sužinoti „E-sveikata“ programoje;
 • Koordinatorius, gavęs teigiamus paciento tyrimo rezultatus, nedelsiant juos turi perduoti šeimos gydytojui, informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pacientą.
Scroll to Top