Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Savivaldybėje lankėsi Erasmus+ projekto dalyviai

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi ypatingi svečiai. Susipažinti su Savivaldybės meru Algirdu Neiberka ir išgirsti, kaip vykdoma jaunimo politika mūsų krašte, atvyko VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto nariai.

Šis projektas – tai „Erasmus+“ jaunimo mainai „Voices of Z“ (projektas finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ lėšomis), kuriuose dalyvauja 36 jaunuoliai (13–17 metų)  iš Lietuvos, Ukrainos ir Ispanijos.

Kaip pasakojo VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ vadovė Greta Gelgotaitė, šiuo projektu siekiama sukurti ryšį tarp jaunosios Z kartos atstovų bei vyresniųjų, kurie dažnai nesupranta šiuolaikinio jaunimo pasirinkimų ir mąstymo. Vykdomos mainų programos tikslas – suteikti paaugliams efektyvaus bendravimo su suaugusiaisiais priemones, kad būtų palengvintas jų aktyvus dalyvavimas pilietinėje visuomenėje.

Projekto metu nagrinėjamos dažniausiai tarp skirtingų kartų pasitaikančios problemos, o norint jas išspręsti, jaunimas skatinamas kuo labiau įsitraukti į visuomeninę veiklą bei domėtis savo valstybe bei aplinka. Su tikslu išsiaiškinti, kaip vyksta komunikacija tarp jaunimo ir vietos valdžios atstovų mūsų rajone, atvykta ir į Vilkaviškio rajono savivaldybę. Svečius Savivaldybėje priėmęs meras A. Neiberka, pasidžiaugė, kad mūsų rajono jaunimo organizacijos ir mokiniai aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, kurių dėka mūsų rajone gali apsilankyti bei jį geriau pažinti svečiai iš įvairių užsienio šalių, stiprėja tarptautiniai ryšiai, jaunimas turi galimybių bendrauti su visu pasauliu, įgyti nuostabių patirčių.

Susitikime su jaunuoliais taip pat dalyvavo ir švietimo bei jaunimo politikos aktualijas pristatė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė bei Jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė.

Savivaldybės meras svečiams trumpai pristatė Vilkaviškio kraštą, jo istoriją, lankytinus objektus, kalbėjo apie mūsų rajono atstovaujamąją ir vykdomąją valdžią, papasakojo apie vykdomus projektus, kitus svarbius dalykus.

Jaunuoliai turėjo ir juos dominančių klausimų. Jie domėjosi, kaip vykdomi Tarybos rinkimai, kas paskatino A. Neiberką tapti meru, ar Vilkaviškio rajono savivaldybė turi užsienio partnerių ir pan.

Po susitikimo savivaldybėje jaunuoliai išskubėjo į Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnaziją, dar žadėjo apsilankyti Paežerių dvaro rūmuose ir kitose rajono lankytinose vietose.

10 dienų trunkančio jaunimo mainų projekto „Voices of Z“ dalyviai taip pat lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, jame susitiko su Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, vyko į Karalkrėslio kepyklėlę, kur patobulino naujus įgūdžius ir užmezgė įdomių pokalbių su vietos bendruomenės nariais, vykdė įvairias aktyvias veiklas, daug diskutavo, lankėsi ir kitose valstybinėse institucijose.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top