Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Popietė, suartinusi Šyvio šokdintojų kartas

Šiandien Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centas-muziejus ir Gražiškių bendruomenė sukvietė visus, besidominančius mūsų krašto tradicijomis, į Paežerių dvarą.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus etninės kultūros specialistas Andrius Milinkevičius renginio pradžioje pristatė, jog popietėje bus supažindinama su unikalia tradicija – Šyvio šokdinimu, kurios puoselėtojai – Gražiškių krašto žmonės.

Šyvio šokdinimas priskiriamas Užgavėnių švenčių ciklui. Tai ir šimtametė Gražiškiečių gyvoji tradicija, atsispindinti net miestelio herbe.

Tarp Kalėdų ir Trijų karalių švenčių Gražiškiuose šyvį šokdino jaunimas, persirengęs  įvairiais personažais. Persirengėliai eidavo per kaimus, dainuodavo, sveikindavo lankomus žmones, o žmonės juos vaišindavo.

Šyvis – tai vyras, ant savęs užsidėjęs tam tikrą rėmą, aprengtas baltomis paklodėmis, už pavadžio laikantis pagamintą arklio galvą. Jį lydi karininkas, 4 ar daugiau kareivių ir kiti personažai, tarp kurių: kareiviai, daktaras, meška, čigonė, velnias ir kiti.

Šį įspūdingą reginį šiandien buvo galima išvysti ir Paežerių dvaro kieme.

Taip pat renginio organizatoriai, kartu su Nacionaliniu kultūros centru, pristatė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado reikšmę ir svarbą išsaugant geriausias žmonijos tradicijas ir pagarbą kultūrų įvairovei.

Labai džiugu, kad šiais metais į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą įtraukta ir Šyvio šokdinimo tradicija.

Popietėje taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Meras pasidžiaugė, jog Vilkaviškio krašte iniciatyvių žmonių dėka yra neužmiršta ir puoselėjama unikali Šyvio šokdinimo tradicija, kuri garsina kraštą visoje Lietuvoje.

Susitikimo pabaigoje prisiminimais pasidalijo buvę Šyvio šokdintojai, kurie negailėjo patarimų ir dabartiniams šokėjams.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top