Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gyventojų dėmesiui!

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša: atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu įjungiamos sirenos. Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus siunčiami perspėjimo pranešimai.

Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Atkreipiame dėmesį, kad patarimai, kaip išvengti nelaimių, priklauso nuo grėsmės pobūdžio. Svarbiausia – išklausius rekomendacijas, vykdyti pareigūnų nurodymus, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia. Ši paslauga yra nemokama.

Kaip pasirengti nelaimėms?

Įvykus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Iš anksto pasiruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat turėkite būtiniausių vaistų, nepamirškite žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų.

Nelaimių atvejais apie apsaugos priemones gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Būtumėte dar saugesni, jeigu iš anksto pasidomėtumėte galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, rasite Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto svetainėje adresu www.pagd.lrv.lt ir www.lt72.lt.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top