Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Žaliosios valsčiaus savanorių pagerbimas

Klausučių seniūnijoje, Žaliosios kaime, šiandien iškilminga diena – atidengtos 1919–1920 metų nepriklausomybės kovų savanoriams skirtos pagerbimo lentos.

1919 m. Lietuvos valstybė susidūrė su dideliais iššūkiais. Trapią nepriklausomybę gviešėsi užgrobti bolševikai. Tad dar 1918 m. pabaigoje iš laikinosios vyriausybės pasigirdo savanorių šaukimas stoti ginti tėvynę. Neabejingi šiam kvietimui liko ir Žaliosios valsčiaus vyrai.

Istorikų pastangomis surasta ir visuomenei priminta apie daugiau nei 1000 Vilkaviškio krašto savanorių vardų.

Kovotojų pagerbimo renginys prasidėjo 12 val. mišiomis šv. Roko bažnyčioje. Po jų susirinkusieji buvo pakviesti į paminklinių lentų atidengimo ir pašventinimo ceremoniją.

Prie laisvės gynėjų įamžinimo prisidėjo vienas iš savanorių palikuonių – kovotojo iš Bobių kaimo sūnus Stasys Tamošaitis. Atminimo lentose įrašytos 74 gynėjų pavardės, 3 iš jų apdovanoti Vyčio kryžiaus ordinu.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Klausučių seniūnė Judita Skystimienė ir kiti garbūs svečiai.

„Tai istorinė diena. Lentose įamžinti žmonės kovojo ir gynė Lietuvos nepriklausomybę. Praėjusiais metais minėjome 80-ąsias tremties pradžios metines. Kodėl tai prisiminiau? Jūs esate savanorių sūnūs, aš esu tremtinės sūnus – mano mama buvo ištremta į Sibirą. Tai taip pat buvo žmonės, kurie kovojo už laisvę ir nepriklausomybę. Turbūt nėra šeimos, kuri nebūtų nukentėjusi nuo karo. Noriu nuoširdžiai visiems padėkoti už tai, kad skirtingais istorijos tarpsniais kovojo ir kad dėl to šiandien esame laisvi. Laisvė brangi ir nepakeičiama. Turime ją saugoti ir branginti“ – kalbėjo A. Neiberka.

Už istorinės atminties išsaugojimą S. Tamošaičiui meras įteikė padėką.

Po ceremonijos, netoli bažnyčios A. Neiberka, seniūnė J. Skystimienė ir S. Tamošaitis taip pat pasodino gyvybę simbolizuojantį augalą.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top