Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vyko stovykla „Diena be kompiuterio“

Pasieniečiai organizavo tęstine tapusią, 2 dienas trukusią, stovyklą „Diena be kompiuterio“, skirtą Vilkaviškyje ir Vilkaviškio rajone gyvenančiam jaunimui.

Stovykla buvo finansuojama Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, skirtomis sveikatos apsaugos srities projektams finansuoti.

Šios stovyklos tikslas – ugdyti jaunąją kartą, skatinti jaunimo užimtumą, skleisti gerąją patirtį.

Visas dienas vaikams veiklas vedė Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Kristina Minsevičiūtė, o jai padėjo PPR bendruomenės pareigūnė Dovilė Jankauskienė.

Pirmąją dieną stovyklautojai rinkosi Vilkaviškio pliaže. Stovykla prasidėjo dalyvių registracija, mankšta bei prisistatymu.

Kiekviena komanda turėjo sugalvoti pavadinimą, nupiešti plakatą bei sugalvoti komandai šūkį. Vėliau visų laukė įvairiausi žaidimai, kuriuose dalyviai rungtyniaudami komandose išbandė savo jėgas.

Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai papasakojo apie tarnyboje kylančius iššūkius, pristatė savo turimą transportą ir įrangą, kurią galėjo išbandyti ir stovyklautojai. Vėliau savo jėgas stovyklautojai išbandė rengdamiesi ugniagesio uniformą, kurią pareigūnai turi apsirengti neužtrukdami nė minutės.

Pirmoji diena baigėsi smagiomis maudynėmis, kur ugniagesiai gelbėtojai atgaivino visus liedami vandenį su žarna.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai rinkosi prie Vištyčio regioninio parko, kur pėsčiomis patraukė Vištyčio vėjo malūno link. Čia visų jau laukė Nerijus Paškauskas, kuris ne tik aprodė malūną, bet ir papasakojo visą jo pastatymo bei atkūrimo istoriją.

Grįžus po edukacijos Vištyčio vėjo malūne stovyklautojų jau laukė Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Natalija Kvietkauskienė. Ji priminė saugaus eismo taisykles, kaip reikia nešioti atšvaitus, kad būtum matomas, bei ko reikia važinėjant dviračiu tiek tamsiu, tiek šviesiu paros metu.

Vėliau stovyklautojai jėgas išbandė spręsdami kryžiažodį, o visų teisingai atsakiusių į klausimus laukė prizai.

Stovyklai įpusėjus jaunuoliai susipažino ir su pasieniečio profesija. Pasienietė Kristina Minsevičiūtė papasakojo stovyklos dalyviams apie pasieniečių funkcijas, kokių dokumentų reikia vykstant į Europos sąjungos, o kokių vykstant į trečiąsias šalis, paaiškino, ko reikia norint tapti pasieniečiu. Pristatė pasieniečių tarnyboje naudojamą ginkluotę bei spec. priemones.

Kybartų pasienio užkardos kinologas Donatas Kubilius su tarnybiniu šunimi Zarek Saulės Vilkas, papasakojo apie kinologo darbą, tarnybinių šunų veiklą, dresavimą, jų atsakingumą ir didelį indėlį tarnybai. Taip pat parodė tarnybinių šunų bendrojo paklusnumo komandas ir daikto paiešką. Po pristatymo visi galėjo pasidžiaugti ir paglostyti keturkojį.

Stovyklautojai stovyklą baigė žygiu prie Valstybės sienos, o vadovė, padėkojusi už aktyvų dalyvavimą, kiekvienam įteikė atminimo dovanėles.

Pagėgių pasienio rinktinės specialistė Kristina Minsevičiūtė

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top