Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vyko diskusija „Ukrainiečių, atvykusių į mūsų rajoną, apgyvendinimas, paslaugų suteikimas, privalumai ir trūkumai“

Vilkaviškio Sporto ir pramogų centre vykusioje diskusijoje dalyvavo Vilkaviškio rojono savivaldybės meras A. Neiberka, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja S. Bikaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė I. Meseckienė, Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Sadauskienė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Vilkaviškio skyriaus vadovė L. Kružinauskienė bei Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto rektorė D. Šileikienė bei mūsų rajone gyvenantys ukrainiečiai. Renginį moderavo savanorė Edita Naidaitė.

Diskusijos pradžioje Savivaldybės meras bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja pasveikino visus susirinkusiuosius.

„Smagu Jus visus čia matyti. Gera būti kartu ir jausti mūsų tarpusavio bendrystę. Visi kartu stengiamės, kad kiekvienas iš Jūsų rajone jaustumėtės kuo geriau, kad gautumėte visa reikalingą pagalbą. Tikimės, kad šiandieninis pokalbis padės dar geriau suprasti vieniems kitus, o kylančios problemos bus išspręstos“, – kalbėjo vadovai.

Diskusijos metu buvo aptarti svarbiausi klausimai, susiję su atvykusiais į mūsų rajoną ukrainiečiais.

Socialinės paramos skyriaus vedėja S. Bikaitė pristatė, kokia socialinė pagalba priklauso atvykusiesiems, bei aptarė, kas reikalinga, norint gauti socialines išmokas bei paramą.

Švietimo skyriaus specialistė I. Meseckienė supažindino su švietimų įstaigų tvarka, o Visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Sadauskienė pristatė įstaigoje organizuojamas veikla bei pasidžiaugė, jog ukrainiečiai gausiai jose dalyvauja.

Vilkaviškio TAU rektorė D. Šileikienė taip pat supažindino su universitetu ir informavo, kad visose veiklose yra laukiami ne tik vyrenio amžiaus amžiaus žmonės, tačiau visi, kurie jaučia norą kartu pabūti, pasikalbėti ir sudalyvauti universiteto veiklose.

Vėliau visi susirinkusieji galėjo išsakyti savo mintis, problemas, užduoti jiems rūpimus klausimus.

Ukrainiečiai džiaugėsi lietuvių svetingumu bei noru padėti. Taip pat džiaugėsi, kad didelių problemų gyvenant Lietuvoje nekyla, o jeigu tokių atsiranda – jas padeda išspręsti atsakingi specialistai.
Vienas didesnių ukrainiečių šeimų rūpesčių šiuo metu – artėjantis šildymo sezonas, todėl daugiausia klausimų buvo susiję su kuro kompensacijomis bei socialinėmis išmokomis.

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top