Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vyko diabeto prevencijai skirti mokymai

Birželio 22 d. Vilkaviškio sporto ir pramogų centre vyko cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija. Mokymuose dalyvavo ne tik Vilkaviškio, bet ir kaimyninių savivaldybių cukriniu diabetu sergančiųjų klubų nariai. Susitikimo metu dalintasi naudinga informacija ir praktiniais patarimais, kaip kovoti su šia liga, kalbėta apie galimas komplikacijas, sveikatos paslaugų prieinamumą Vilkaviškio rajone.

Susitikimo pradžioje mokymų dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono diabetikų bendrijos „Insula“, šiuo metu vienijančios apie 180 narių, pirmininkas Kazimieras Kukis. Jis padrąsino susirinkusius nebijoti kreiptis pagalbos, nes jų bendrijos tikslas burti cukriniu diabetu susirgusiuosius, mokyti juos susigyventi su šia sunkia bei klastinga liga ir išvengti sunkių komplikacijų, teikti psichologinę bei socialinę pagalbą. Pirmininkas pasidžiaugė produktyviu bendradarbiavimu su Vilkaviškio rajono savivaldybe, už dėmesį bendrijos veiklai padėkojo merui Algirdui Neiberkai.

Į Vilkaviškį susirinkusius diabetikų klubo atstovus sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Socialinio paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė, Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė, VšĮ „Vilkaviškio sporto ir pramogų centro“ vadovas Martynas Kasperaitis.

Meras padėkojo visiems prisidėjusiems prie šių mokymų organizavimo, kurie susirinkusius praturtina ne vien tik svarbiomis ir jiems aktualiomis žiniomis, bet ir suburia žmones, skatina bendruomeniškumą.

Mokymuose dalyvavo daug kviestinių svečių, kurie skaitė pranešimus naudingomis diabetu sergantiems žmonėms temomis. Su naujienomis apie cukrinį diabetą supažindino Lietuvos diabeto asociacijos (LDA) prezidentė Vida Augustinienė, apie ligos kontrolę mintimis dalijosi gydytoja endokrinologė, LDA viceprezidentė Ona Jurkauskienė. Lietuvos medicinos bibliotekos Mokymo išteklių skyriaus vedėja Jūratė Stukienė kalbėjo, kaip svarbu gauti patikimą informaciją apie sveikatą, nes tai yra svarbiausias pacientų įgalinimo veiksnys. Apie inkstų apsaugą sergant cukriniu diabetu pasakojo gydytoja endokrinologė Natalija Denisova, kaip savarankiškai matuoti kraujospūdį mokė Microlife atstovas Darius Milkevičius, o diabeto savikontrolės tema pasisakė gydytoja endokrinologė Dovilė Ražauskitė-Virbickienė. Kauno Teritorinės ligonių kasos atstovai informavo apie iš biudžeto apmokamas medicinos paslaugas, pagalbos priemones, vaistus.

Renginį savo dainomis praskaidrino Trečiojo amžiaus universiteto vokalinis ansamblis „Vakarė“.

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top