Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Visuomenei pristatyti Vilkaviškio miesto teritorijos bendrojo plano keitimo sprendiniai

Spalio 7 dieną viešai virtualioje erdvėje su visuomene svarstyti Vilkaviškio miesto teritorijos bendrojo plano keitimo sprendiniai.

Bendrasis planas yra išskirtinai svarbus Vilkaviškio miestui dokumentas, skirtas darniai miesto plėtrai.

Bendrojo plano keitimo sprendinių rengėjai – UAB „Gaučė ir Ko“ – pristatė plano koncepciją, numatytus pakeitimus, atsakė į gyventojų bendrojo pobūdžio ir asmeninius klausimus dėl rekreacinių zonų, dviračių bei pėsčiųjų takų ir kt.

Bendrasis planas keičiamas siekiant sudaryti sąlygas darniai miesto teritorijos raidai, kompleksiškai spręsti socialinius, ekonominius, ekologinius uždavinius ir kt.

Bendra Vilkaviškio miesto vizija – miestas, kuriame gera gyventi: patogus darbo vietų pasiekiamumas, prieinamas gyvenamasis būstas jaunoms šeimoms ir vyresnio amžiaus žmonėms, užimtumas visos amžiaus grupėms, stiprus Vilkaviškio miesto ryšys su gamtos objektais, maksimali eismo sauga ir keliavimo patogumas (pėstiesiems, dviratininkams, turistams).

Kaip akcentavo Plano rengėjai, keičiant Vilkaviškio miesto teritorijos bendrąjį planą, patvirtintą Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. B-TS-245 „Dėl Vilkaviškio miesto teritorijos bendrojo plano patvirtinimo“, jo apimtyje didelis dėmesys buvo skiriamas pramonės ir sandėliavimo, komercinės veiklos galimybėms, gyvenamosios aplinkos kompaktiškumo formavimui ir darnaus judumo galimybėms bei pasiekiamumui, gyventojų eismo saugai, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo galimybėms ir kitiems aplinkosaugos klausimams per gyventojų mobilumo galimybes.

Keičiamo bendrojo plano planuojamos teritorijos plėtros kryptys formuojamos taip, kad įgyvendintų bendruosius tikslus, tokius kaip darni miesto teritorijos raida, miesto augimas, bet tuo pačiu kompaktiškumo savybės išlaikymas, efektyvesnis savivaldybės lėšų paskirstymas, miesto patrauklumo didinimas investicijoms, miesto išskirtinumo ir savitumo išsaugojimas, pasitelkiant turimus rekreacinius, kultūrinius, gamtinius išteklius.

„Žvelgiant toliau yra svarbu išlaikyti Vilkaviškio miesto urbanistinės struktūros savitus bruožus, didinti patrauklumą investicijoms miesto verslumo augimui, gerinti traukos objektų pasiekiamumą, didinti viešųjų erdvių sistemos jungimąsi ir veiklų jose įvairovę, įprasminant miesto žaliąją jungtį“, – po viešojo sprendinių svarstymo savo mintimis dalijosi Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Kas dar nespėjote detaliau susipažinti su Vilkaviškio miesto bendrojo plano keitimo sprendiniais, tai galite padaryti čia: https://vilkaviskis.lt/primename-apie-vilkaviskio-miesto-teritorijos-bendrojo-plano-keitimo-parengtu-sprendiniu-viesinima-papildyta-keiciamo-bendrojo-plano-parengtais-sprendiniais/

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top