Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Visuomenei pristatytas atnaujintas Kylininkų kraštovaizdžio kompleksas

Šiandien žemiausioje regioninio parko vietoje, prie Šakių ežerėlio, visuomenei buvo pristatyta atnaujinta šiaurinė Kylininkų kraštovaizdžio komplekso dalis, geriausiai atspindinti Kalvotosios Suvalkijos išskirtinumą.

Pagrindinis dėmesys atnaujinant kompleksą buvo skiriamas raiškiausioms reljefo formoms pažinti per reljefo pjūvius, kuriuos vaizduoja įrengtos dekoratyvinės juostos. Šių juostų idėja – grafiškai atvaizduoti Kylininkų kalvų viršūnių aukštį lyginant su Šakių ežerėlio vietos altitude. Šakių ežerėlis – žemiausia regioninio parko vieta, iškilusi 155,3 m virš jūros lygio. Daug kas šią įspūdingą vietą vadina „Mažąja Šveicarija“.

Nuo Suopkalnio kalvos atsiveriančioms panoramoms išryškinti įrengta regykla, prie Šakių ežerėlio atnaujinta buvusi automobilių stovėjimo aikštelė, kuri vizualiai pritaikyta prie pasikeitusios aplinkos. Netoliese pastatyta šiuolaikiška stoginė, kad lankytojams būtų galima pasislėpti nuo kaitrios saulės ar lietaus.

Kylininkų kraštovaizdžio komplekso atidarymo šventėje taip pat dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka bei Administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

„Kartu su visais noriu pasidžiaugti dar vienu įgyvendintu projektu. Dėkoju iniciatoriams, kurių pastangos ir įdėtas darbas leidžia džiaugtis tokiais gražiais rezultatais. Smagu, kad Vilkaviškio kraštas keičiasi. Saugokime ir puoselėkime jį drauge“, – sakė meras.

Tikimės, kad Kylininkų kraštovaizdžio kompleksas, kurio vertybes geriausiai pasiekti ir pažinti žygiuojant pėsčiomis, bus pamėgtas lankytojų ne tik iš Suvalkijos, bet ir iš visos Lietuvos!

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top