Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vištytis šventė 450 metų jubiliejų!

Puikus oras, gera nuotaika ir pramogos visą dieną lydėjo į Vištytį iš įvairiausių rajono kampelių sugužėjusius gyventojus bei miestelio svečius. Kaip ir kasmet, pirmąjį rugpjūčio sekmadienį, čia tradiciškai vyko miestelio šventė „Vištyčio vasara“. Tiesa, šiais metais šventė dviguba – kartu paminėtas ir Vištyčio 450 metų jubiliejus.

Tradicinė vasaros šventė prasidėjo Vištyčio parapijos bažnyčioje laikytomis Šv. Mišiomis. Po jų visi skubėjo į miestelio parką, kur susirinkusiesiems nuobodžiauti išties nebuvo kada – šventės dalyviai buvo kviečiami įsigyti amatininkų gaminių, paskanauti įvairiausių patiekalų, vaikučiai galėjo linksmintis atrakcionų parke.

Puiki nuotaika lydėjo ir oficialią šventės pradžią, kurią atidarė Vištyčio seniūnijos seniūnas Bronislavas Polita. Seniūnas tarė nuoširdžius padėkos žodžius tiems, kurių dėka kiekvienais metais Vištytis vis labiau gražėja bei prie miestelio gerovės ir puoselėjimo labiausiai prisidėjusiems krašto žmonėms įteikė proginius medalius.

Jubiliejinius metus minintis Vištytis sulaukė gausybės garbių svečių. Pasveikinti Vištyčio gyventojus ir visus susirinkusius atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Savivaldybės meras A. Neiberka sveikindamas kalbėjo, kad Vištytis gali pasigirti nepaprastai gražiu kraštovaizdžiu bei gamtos paminklais, kuriuos puoselėja šio krašto gyventojai ir padėkojo visiems, kurie prisideda prie Vištyčio gražinimo.

Savivaldybės vadovai įteikė Vištyčio seniūnui dovaną – metraštį, linkėdami, kad jis būtų pripildytas naujų, reikšmingų ir svarbių darbų, kurie dar labiau papuoštų Vištytį.
Pasidžiaugti jubiliejumi atvyko ir daugiau garbingų svečių: europarlamentaras Juozas Olekas, LR Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariai, Vilkaviškio garbės pilietis Donatas Kazlauskas, būrys svečių iš kaimyninės Lenkijos ir kt.

O kokia šventė be muzikos! Jos Vištytyje netrūko. Po sveikinimo kalbų šventės dalyvius linksmino Vištyčio folkloro ansamblis „Šilojai“, liaudiškos muzikos kapelos „Vištytis“, „Versmė“, „Pliumpa“, „Žemyna“. Koncertavo grupė iš Rusijos „SD-2“ ir „Lunar Show“ šokėjai, grupė iš Lenkijos „inPuls“. Savo dainas dovanojo atlikėjai Radži, Paulius Stalionis, Irma Jurgelevičiūtė bei grupė „Vairas“.

[soliloquy id=”20170″]

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top