Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Virtuali „Karjeros diena 2021“ – kelionė savo svajonės link

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija kovo 24 dieną pakvietė gimnazistus į virtualią karjeros dieną. Šiemet nereikėjo eiti iš namų – ši diena atėjo į kiekvieno gimnazisto namus ir buvo galima patogiai įsitaisius, dalyvauti pasirinktose paskaitose. Užsiėmimų grafikus susidarinėjo patys mokiniai, rinkdamiesi iš 39 jiems pasiūlytų paskaitų.

Virtualioje karjeros dienoje dalyvavo KTU, VU, VDU, Vilniaus TECH universitetų,  LMTA, VDA, VDU ŽŪA, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Kauno technikos kolegijos (KTK), Socialinių mokslų kolegijos (SMK), Kauno ir Marijampolės kolegijų, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus ir Lietuvos Pasieniečių mokyklos atstovai, dėstytojai ir studentai. Įdomius pranešimus pristatė ir savo patirtimi dalijosi buvusios gimnazistės: A. Vaščėgaitė, G. Balulytė, I. Žemaitaitytė, G. Šomkaitė, V. Avižinytė. Į Karjeros dienos renginius įsijungė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, pasiūlydamas aktyvias sveikatingumo veiklas. Taip pat gimnazistai galėjo jungtis į tiesiogiai transliuojamo Kalba.lt renginio „Išsilavinimas ir karjera: Ką žmonės dirba visą dieną“ paskaitas.

Greta mokymo įstaigų, studijų programų ir asmeninės karjeros patirčių pristatymų buvo galima pasiklausyti ir bendro pobūdžio paskaitų, ugdančių bendruosius gebėjimus, praplečiančių akiratį: „Kaip charizmatiškai kalbėti ir įveikti viešojo kalbėjimo baimę“ (lektorė Ijola Petrauskienė, Kauno kolegija), „Patyčios ir jų istorija. Ar įmanoma yra kova su patyčiomis?“ (lektorė Veronika Avdejenkova, Kalba.lt), „Must have įgūdžiai rytojaus žmogui“ (lektorė dr. Brigita Dimavičienė, KTU), „Karjeros pasirinkimas – kiekvienas gali būti sėkmingas!“ (lektorius Rytis Jurkėnas, Kalba.lt), „Hormonai ir jausmai: ką galime keisti?“ (lektorė Doc. Dr. Lina Zabulienė, VU), „Robotai. Praeitis, dabartis, ateitis“ (lektorius Laimonas Kairiūkštis, Kauno kolegija), Workshop: Motyvacinio laiško rašymas ir kt.

Kiekvienas gimnazistas galėjo pasirinkti sau įdomias paskaitų temas. Todėl mokinių dalyvavimas karjeros dienoje buvo labai gausus, aktyviausi tą dieną pabuvojo net dešimtyje paskaitų. Iš viso Karjeros dienos metu daugiau nei 500 gimnazistų dalyvavo apie 2780 paskaitų. Po renginio dalyviai pildė apklausos–įvertinimo anketas. Dauguma dėkojo už įdomų virtualų renginį, paįvairinusį kasdieninį pamokų maratoną. Sulaukėme labai gražių atsiliepimų. „Smagu, kad mūsų mokykloje yra organizuojama Karjeros diena. Nuostabu, kad temos buvo įvairios, daug aukštųjų mokyklų, kurių studijų programas buvo galima pažinti. Ačiū“ (K. Bakšinskaitė, IVE kl.), „Mano lūkesčiai pateisinti su kaupu, jaučiuosi, lyg turiu daugiau minčių kaip tęsti mokslus po dvyliktos klasės“ (S. Radzevičiūtė, IIID kl.) ir kt.

Karjeros diena gimnazijoje praėjo sėkmingai, palikdama jaunimui naujų minčių, kai kuriems sustiprinusi tikėjimą, kad eina pasirinktu keliu, kitiems atvėrusi naujus kelius ir svajones ateities skrydžiams.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos ugdymo karjerai mokytoja,

bibliotekos vedėja J. Arbačiauskienė

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top