Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilniuje praūžė tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2020“

Sausio 24 dieną Vilniuje startavo tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2020“, kuri vyko visą savaitgalį. Kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais Vilkaviškio rajono savivaldybė parodoje prisistatė bendrame „Suvalkijos“ stende kartu su Marijampolės, Šakių bei Kazlų Rūdos savivaldybėmis.

Suvalkiją parodoje šiemet pristačiusios keturios apskrities savivaldybės svarbiausia idėja pasirinko visiems garsiojoje Vytauto Kernagio dainoje „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ įsiminusį harmoningą vyšnių motyvą. Suvalkijos kraštas ragino visus užsimerkti, atsipalaiduoti, pasinerti į vaikystės prisiminimus ir leistis į pojūčių prisotintą kelionę. Rega, klausa, lytėjimas ir skonis „Adventur“ parodos lankytojus lydėjo po visą Suvalkiją.

„Suvalkijos“ stendo lankytojai galėjo sukti laimės ratą, kuriam sustojus savivaldybių atstovai papasakodavo apie išsukto krašto, asmenybės ar turizmo objekto savitumus.

Vilkaviškio rajono stendą aplankė Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Savivaldybės skyrių vedėjai ir įstaigų vadovai. Savivaldybės vadovai taip pat aplankė kitas parodos sales, apžiūrėjo kitų miestų stendus, susitiko ir pabendravo su kitų savivaldybių atstovais.

Džiugu, kad Suvalkijos stendas šiemet sulaukė labai didelio parodos lankytojų dėmesio. Apie Suvalkijos perlu vadinamą Paežerių dvarą, gilių kava kvepiančią Jono Basanavičiaus gimtinę, neįtikėtinomis paslaptimis viliojančius po Kybartų geležinkelio stotimi esančius požemius, įspūdingo grožio Vištyčio pakrantę ir joje esančius turizmo objektus – apie tai, ir ne tik, parodos lankytojams pasakojo bei apsilankyti kvietė Vilkaviškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai bei Dr. Jono Basanavičiaus gimtinės darbuotojai.

Mūsų krašto turizmo atstovai pasakojo, kad vietą prisirpusių vyšnių krašte gali atrasti ir aktyvaus poilsio gerbėjai, plaukdami baidarėmis Šešupe, dalyvaudami pėsčiųjų žygiuose Vištyčio regioniniame parke. Tai – geriausia vieta miško terapijai. Šio parko vingiai keliaujant dviračiu ar pėsčiomis kvapą gniaužiančiomis daugelio dar nepažintomis kalvotosios Suvalkijos kalvomis atves iki šiemet pristatomo senosios techninės architektūros šedevro – Vištyčio vėjo malūno. Ieškančius švelnumo kviečia vaikų ypač mėgstami į lamas panašūs gyvūnai – Vitkauskų ūkio alpakos.

Be to, vilkaviškiečiai stendo lankytojus vaišino UAB „Art Glacio“ ledais, kurie neleido suabejoti, kad Vilkaviškio ledai yra tikrai patys skaniausi visoje Suvalkijoje.

Kiekvienam besidominčiam Suvalkijos kraštu buvo duodamas nepaprastas, dar labiau atnaujintas turistinis žemėlapis, kuriame sužymėti svarbiausi lankytini objektai bei patraukliausios Suvalkijos vietos, kurios aprašytos gražia suvalkietiška šnekta.

Suvalkijos stendo lankytojų laukė ir kitos staigmenos, kurių netrūko visos parodos metu.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top