Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškyje, take palei Šeimeną, atidengtas Inkaras

1999 m. Vokietija Lietuvai padovanojo priešmininį laivą „Sūduvis“. Aplinkybės susidėliojo taip, kad nuo pat pradžių pagrindiniu laivo partneriu tapo Vilkaviškis. Taip prasidėjo graži, iki šiol besitęsianti laivo, jo įgulos ir mūsų rajono draugystė.

Šia proga rekreacinėje teritorijoje palei Šeimenos upę buvo atidengtas karinių jūrų pajėgų Vilkaviškiui padovanotas laivo „Sudūvis“ inkaras.

Priešmininis galiūnas savo kadenciją jūrose baigė 2021 m. Baltijos jūroje ir tarptautiniuose vandenyse nardęs laivas galutinę stotelę surado Klaipėdoje, Danės upėje. Būtent čia jau visai netrukus – per Jūros šventę – jis visiems smalsuoliams duris atvers jau kaip laivas–muziejus.

Išleidus istorinį laivą į atsargą, jo inkarą nuspręsta padovanoti Vilkaviškiui. Taip simboliškai prisišvartavęs mūsų rajone jis tapo mažuoju architektūros elementu ir buvo įkurdintas naujame take palei Šeimenos upę.

„Atsimenu, kaip teikdami šį inkarą sakėte, jog tai laivo „Sūduvis“ širdis. Išties džiugu, kad gavome tokią dovaną ir kad šiandien galime dalyvauti jo atidengime.“ – inkaro atidengimo ceremonijoje sakė meras Algirdas Neiberka.

Padėkos žodžius tarė ir kapitonas leitenantas Mindaugas Kloviškis, Roma Mačienė (mero Jono Mačio žmona), buvę merai Algirdas Bagušinskas ir Algimantas Antanas Greimas, muziejininkė Elena Rupeikienė, Algimantas Mackevičius, žurnalistas Andrius Grygelaitis.

Pastarasis į ceremoniją susirinkusiems svečiams pristatė neseniai išleistą ir gražią draugystę įprasminusią knygą „Sudūvis. Istorinis laivas, sujungęs Klaipėdą ir Vilkaviškį“.

Renginyje taip pat dalyvavo vicemeras Bernardas Marčiukonis, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, mero patarėjai Kazys Kiaulakis ir Joris Juškauskas, seniūnas Remigijus Kurauskas, Valerijus Gliaubicas ir kiti garbūs svečiai.

Ceremoniją vedė ir organizavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Saksofonu grojo Kęstutis Malskis.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top