Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškyje pristatoma paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Vilkaviškis“

Birželio 9 d. Vilniaus universiteto biblioteka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Vilkaviškis“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Vilkaviškio miesto ir krašto praeitimi.

Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Vilkaviškis“ veiks nuo 12 iki 16 val. 

Šis Vilkaviškiui skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas – VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas.

Parodoje bus eksponuojami XVIII a. vidurio Vilkaviškio seniūnijos ir dvaro inventoriai bei mokesčių surinkimo registrai, XVII–XIX a. rankraščiai, susiję su Virbalio ir Vištyčio miestelių istorija, žymiųjų Paežerių rūmų statybos metu architekto Martyno Knakfuso rašytas laiškas ir kiti autentiški rankraštiniai dokumentai. Lankytojų dėmesio nusipelno ir iš Vilkaviškio krašto kilusių žymių lietuvių tautinio judėjimo veikėjų – Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos ir Petro Kriaučiūno autografai, pirmojo lietuviško istorinio romano „Algimantas“ autoriaus Vinco Pietario rankraščiai ir Lietuvos skulptūros klasiko Petro Rimšos siųsti atvirlaiškiai.

Parodoje bus rodomi rankraščiai, įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Tai – XVIII a. pradžios Vilniaus jėzuitų kolegijos dienoraštis ir XIX a. pradžios Simono Daukanto verstų pasakėčių autografas. Programos „Pasaulio atmintis“ tikslas – paskleisti žinią apie ypatingas valstybiniuose ir privačiuose archyvuose, muziejuose ir bibliotekose saugomas unikalių dokumentų kolekcijas.

Taip pat bus eksponuojami spaudiniai iš pirmųjų Vilniaus universiteto bibliotekos mecenatų (Jurgio Albinijaus, Žygimanto Augusto, Valerijono Protasevičiaus) kolekcijų. Knygos meno atžvilgiu įdomūs spaudiniai – vienintelė žinoma Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma ypatingai puošniu įrišimu išsiskirianti XVI–XVII a. Vilniuje dirbusio knygų leidėjo Jokūbo Morkūno knyga ir 2018 m. palangiškio dailininko, poeto Vytauto Kuso sukurta knyga, oficialiai pripažinta pačia mažiausia lietuviška knyga pasaulyje ir įrašyta į Lietuvos rekordų knygą. Atvykusieji į parodą turės galimybę pamatyti Motiejaus Valančiaus, Maironio, Vinco Kudirkos, Žemaitės, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų žymių lietuvių kultūros, meno ir visuomenės veikėjų rankraščius.

Vilniaus universiteto biblioteka – seniausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka, kurioje saugoma daugiau nei penkių milijonų dokumentų kolekcija. Bibliotekos sukauptas turtingas kultūros paveldas yra neatsiejami nuo Lietuvos kultūros ir mokslo istorijos raidos.

Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Vilkaviškis“ veiks Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Sodų g. 1) birželio 9 d. nuo 12 iki 16 val.

Parodos atidarymo renginio pradžia – 12 val.

Renginys nemokamas

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top