Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškyje lankėsi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė

Šiandien, sausio 23 dieną, į Vilkaviškio socialinės pagalbos centrą skubėjo įvairių institucijų specialistai, dirbantys vaiko teisių užtikrinimo srityje. Čia vyko susitikimas su mūsų rajone viešinčia Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene. Šis susitikimas, o kartu ir tarpinstitucinis pasitarimas, buvo skirtas bendradarbiavimo vaiko teisių užtikrinimo srityje gerinimui.

Susitikimą iniciavo Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, tad kartu su Vaiko teisių apsaugos kontroliere į mūsų rajoną atvyko jos vyriausioji patarėja Eivilė Žemaitytė ir patarėja Irena Karpičiūtė.

Susitikime su Vaiko teisių apsaugos kontroliere dalyvavo ne tik Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, bet ir gausus būrys mūsų rajono specialistų: Vilkaviškio socialinių paslaugų centro vadovė Rita Mickuvienė ir šio centro atvejo vadybininkės bei socialinės darbuotojos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Dovilė Burbaitė ir patarėja Vilkaviškio rajone Rasa Blažaitienė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos ir Globos centro vadovė Asta Grinevičienė, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė ir šio skyriaus specialistė Gintarė Bagvilaitė, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rita Viktoravičienė, Savivaldybės gydytoja Sandra Žaldarienė bei kt.

„Mums yra labai svarbu jausti ir žinoti, kuo gyvena rajonai, nes dažnai būnant Vilniuje gali kitaip atrodyti, bet realus ir tikras gyvenimas vyksta čia. Gaila, bet dažniausiai rajonų situaciją sužinome tik per įvykius ar skundus, tad stengiamės kiek galime patys atvažiuoti ir susipažinti su rajonuose dirbančiais specialistais, aptarti pasikeitimus ir bendradarbiavimo klausimus vaiko teisių užtikrinimo srityje“, – kalbėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė.

Savivaldybės meras A. Neiberka sakė, kad rajone dirba tikrai atsakingi ir savo darbui atsidavę specialistai, bet, deja, problemų ir netikėtų įvykių nepavyksta išvengti. Ne paslaptis, kad mūsų rajone gyvena daug socialinei rizikos grupei priskiriamų šeimų, tad socialiniams darbuotojams tenka ypač atsakingas darbas, bet ne viskas vien tik nuo jų priklauso. Savivaldybės vadovas patikino, kad kiekvienu atveju stengiamasi kuo greičiau išsiaiškinti problemų priežastis, neatsitraukti, o atvirkščiai – įsitraukti, suburti skirtingas institucijas ir padėti išspręsti problemas, kad ateityje klaidų būtų kuo mažiau. Meras linkėjo susirinkusiems konstruktyvios diskusijos, išgirsti vieni kitus ir betarpiškai bendradarbiauti.

Mero žodžiams pritarė ir Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė D. Burbaitė.

„Visi kartu išgyvename pokyčių laikotarpį, bet linkėčiau visiems visada į tai žiūrėti pozityviai, nes kiekvienas pokytis leidžia mums tobulėti, sukuria naujas galimybes“, – kalbėjo vadovė. Ji teigė, kad mato labai daug gerų pasikeitimų teisės aktų reglamentavime, stiprėjančiame tarpinstituciniame bendradarbiavime.

Nuo šių metų įsigaliojo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, tad Vaiko teisių apsaugos kontrolierė domėjosi, kaip Vilkaviškio rajono institucijoms sekasi įgyvendinti pakeitimus, ar skirtingoms institucijoms pavyksta sklandžiai bendradarbiauti, spręsti iškylančius iššūkius.

Kiekvienos į susitikimą pakviestos mūsų rajono institucijos atstovai trumpai aptarė savo darbo Vilkaviškio rajone pobūdį, dažniausiai iškylančias problemas, pabrėžė gerąsias patirtis, su Kontroliere dalijosi savo įžvalgomis, išsakė savo pageidavimus.

Pasitarime taip pat  buvo aptarti aktualūs bendradarbiavimo tarp institucijų ir socialinių paslaugų prieinamumo savivaldybėje klausimai, iššūkiai bei naujos praktikos formavimas bei formavimasis atlikus vaiko teisių apsaugos institucijų pertvarką.

Po susitikimo Vilkaviškio socialinės pagalbos centre Vaiko teisių apsaugos kontrolierė apsilankė Vilkaviškyje įkurtuose bendruomeniniuose namuose.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top