Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto studentai naujuosius mokslo metus pradėjo sodindami ąžuoliukus

Spalio 1 d. Vilkaviškio Trečiojo amžiaus universitetas  (toliau – Vilkaviškio TAU) pakvietė į ąžuoliukų sodinimo šventę, skirtą paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Tradiciškai, jau aštuntąjį kartą, šią dieną pradedami ir nauji universiteto mokslo metai.

Šiltai apsirengę, nešini kastuvais ir nusiteikę padirbėti senjorai rinkosi prie Vilkaviškio sporto ir pramogų centro, kur sodino ąžuoliukus ir taip prisidėjo prie jų giraitės Vilkaviškyje atsiradimo. Nors sodinti medžius – didelis ir sunkus darbas, tačiau susirinkusiems ąžuoliukų sodinimas buvo tikras malonumas, o ir oras buvo puikus, todėl darbai vyko labai sparčiai.

Prie ąžuoliukų sodinimo akcijos prisijungė ne tik gausus būrys senjorų, bet Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus mokiniai.

Su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena bei gražia akcija susirinkusius senjorus sveikino universiteto Garbės rektorius, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komiteto pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus vedėjas Gražvydas Šliauteris, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vadovė Elena Savickienė,  Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė bei Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktorius Martynas Kasperaitis.

Medžių sodinimo akcijoje dalyvavęs Savivaldybės meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė mūsų rajono senjorais, kurie ne tik aktyviai dalyvauja universiteto veikloje, bet ir prisideda prie aplinkos gražinimo darbų. Direktorei padėkojo už gebėjimą telkti, vienyti ir rūpintis TAU lankytojų užimtumu.

Į ąžuoliukų sodinimo talką sukvietusi Vilkaviškio TAU vadovė Dalytė Šileikienė kalbėjo, kad jų sodinami ąžuoliukai bus puikus palikimas ateities kartoms: „Šį akcija įeis į Vilkaviškio krašto istoriją. Kiekvienas čia esantis galės pasakyti –  šį darbą padarėme ne dienai, ne matams, o šimtmečiams“.

Po talkos, kuri užtruko pora valandų, visi buvo pakviesti į šalia esančio sporto centro aikštelę, kur buvo pavaišinti koše, prie karšto puodelio arbatos ar kavos aptarė nuveiktus darbus.

Vilkaviškio trečiojo amžiaus universitetas įgyvendina projektą „Pasauliui mes vis dar reikalingi“, vykdomą įgyvendinant Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategiją „Vilkaviškio miesto vietos plėtros strategija 2016 – 2023 metams“. Viena iš projekte numatytų veiklų – medžių sodinimo akcija, kuria siekiama  skatinti bendrystę, dalyviams suteikti emocinį džiaugsmą.  Vilkaviškio TAU iš viso planuoja pasodinti 446 medžius, iš kurių 170 šiandien buvo pasodinti prie Vilkaviškio sporto ir pramogų centro, o likusieji ąžuoliukai bus pasodinti kitose miesto vietose.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top