Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio skautai minėjo dvigubą jubiliejaus šventę

Vasariškai šiltą ir saulėtą šeštadienio popietę Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovė pakvietė savo bičiulius ir bendraminčius į renginį, skirtą paminėti 100 metų skautų judėjimo veiklos jubiliejų (nuo pirmojo vieneto Vilkaviškyje įsteigimo) bei 30 metų jubiliejų nuo savo veiklos atkūrimo.

Paminėti neeilinės šventės susirinko didelis būrys iš Vilkaviškio kilusių, Vilkaviškyje skautavusių skautų bei svečių. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Vilkaviškio katedroje. Po to visi buvo pakviesti į parapijos salę, kur buvo pristatyta Lietuvos skautijos istorijos šimtmečio paroda bei knyga „Vilkaviškio skautai: 1920–2020“ , kurioje sugulė šimtametė Vilkaviškio skautų istorija.

Šventės pradžioje uniformomis pasipuošę jaunieji skautai įnešė Lietuvos Respublikos vėliavą, sugiedojo Lietuvos himną bei visiems smagiai traukiant dainą uždegė simbolinį laužą.

Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovės vadovė, ilgametė šios organizacijos narė Eglė Budrytė-Vilbikė padėkojo visiems atvykusiems į šventę ir kalbėjo, kad šie metai skautų draugijai iš tiesų ypatingi ir progų švęsti yra ne viena: „Šiais metais minime 100 metų jubiliejų nuo pirmojo vieneto Vilkaviškyje įsteigimo, taip pat minime 30 metų nuo atkurtos Vilkaviškio „Gražinos“ draugovės veiklos pradžios bei turime dar vieną progą švęsti – Lietuvos skautija, organizacija kuriai priklausome, šiemet švenčia 25-ąjį gimtadienį“.

Eglė Budrytė-Vilbikė kalbėjo, kad Vilkaviškio skautų istorija yra labai turtinga ir pasidžiaugė, kad per dvejus metus surinktą medžiagą pavyko sudėti į knygą. Ji taip pat visus pakvietė pasidairyti po parodą, kurioje atskleidžiama, kaip per 100 gyvavimo metų skautai Lietuvoje ugdė pilietiškumą, puoselėjo skautiškas vertybes. Visi, kurie norės parodą atidžiau patyrinėti, tai galės padaryti apsilankę Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre, kur ši paroda veiks visą rugsėjo mėnesį.

Jubiliejaus šventė sulaukė daug garbingų svečių. Pasveikinti skautų atvyko Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Meras A. Neiberka pasidžiaugė skautų tradicijų ilgaamžiškumu ir kalbėjo, kad skautų judėjimas auklėja žmogų, ugdo stiprią, patriotišką bei mylinčią asmenybę.

Dėkodamas skautų draugovės vadovei E. Budrytei-Vilbikei už krašto skautų istorijos puoselėjimą ir skautiškų vertybių stiprinimą, A. Neiberka įteikė jai Mero padėkos raštą.

Pasidžiaugti jubiliejumi atvyko ir daugiau garbingų svečių: europarlamentaras Juozas Olekas, LR Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Savickienė bei kiti svečiai.

Po sveikinimo kalbų skautai padėkojo visiems aktyviai bendradarbiaujantiems bei padedantiems žmonėms ir įteikė jiems atminimo dovanas.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top