Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų 5–11 klasių mokiniai mokslo metus baigs nuotoliniu būdu

Nuo gegužės 10 d. į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai, jei periodiškai bus atliekami mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti arba savikontrolę galimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Toks sprendimas yra patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis gali būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priima savivaldybės.

Pirmadienio popietę vykusiame pasitarime su ugdymo įstaigų vadovais, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja-ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadove Daiva Rikliene, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Visuomenės sveikatos biuro, Mobilaus punkto specialistais buvo aptarti saugaus 5–11 klasių mokinių grįžimo į mokyklas klausimai. Didžiausia problema, kad Savivaldybė neturi pajėgumų atlikti pakankamo kiekio kaupinių tyrimų. Vyriausybė leido į klases grįžti tik turintiesiems neigiamus COVID-19 testus. Vyriausybė leido naudoti greituosius antigeno testus – jais testuotis galėtų patys moksleiviai, o rezultatų nereikėtų registruoti e. sveikatos sistemoje, tačiau vis dar nėra teisės aktų, kaip šie testai turėtų būti naudojami.

Atsižvelgus į mokyklų vadovų informaciją, problemas, siūlymus, Mokinių sąjungos atliktą apklausą ir siūlymus, įvertinus galimas rizikas, vienbalsiai buvo nutarta, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų penktokai–vienuoliktokai šiuos mokslo metus turėtų baigti mokydamiesi nuotoliniu būdu.

Tebesitęsiant sudėtingai susirgimų COVID-19 situacijai, Savivaldybės vadovams pritarus, 5–11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus pabaigs saugiai mokydamiesi iš namų.

Primename, kad vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams ugdymo procesas nuo gegužės 3 d. organizuojamas derinant kasdienį mokymo proceso organizavimo ir nuotolinį mokymo proceso organizavimo būdus ir laikantis Valstybės operacijų vadovo patvirtintame sprendime „Dėl vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams organizavimo būtinų sąlygų“ reikalavimų“.

PRIDEDAMA:

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gegužės 4 d. įsakymas NR. B-ĮV-492 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 9 d. įsakymas NR. B-ĮV-1391 „Dėl ugdymo organizavimo“ pakeitimo“

                                                                              Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos

                                                                               Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top