Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono savivaldybėje kuriamos inovatyvios paslaugos jaunimui

Kaip sukurti jaunimo užimtumo paslaugas, kurios būtų įdomios jaunuoliams, įtrauktų juos aktyviai dalyvauti, padėtų jiems spręsti savo iššūkius bei integruotis į suaugusiųjų pasaulį? Į šiuos ir kitus klausimus bando atsakyti Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos specialistai ir rajono bendruomenės nariai. Nuo praėjusio rudens Politikos tyrimų ir analizės instituto komanda rengė „Atviro darbo su jaunimu plėtros Vilkaviškio rajono savivaldybėje galimybių studiją“ (su galimybių studija galite susipažinti čia). Šis dokumentas padės priimti įrodymais grįstus sprendimus bei efektyviai plėsti darbo su jaunimu sistemą savivaldybėje. Galimybių studijoje yra išanalizuotos Vilkaviškio rajono darbo su jaunimu paslaugos, strateginiai ir teisiniai dokumentai bei atlikta jaunimo problemų analizė.

Atlikus jaunuolių anketinę apklausą, kurioje dalyvavo 365 respondentai, paaiškėjo, kad rajono jaunuoliai geriau vertina laisvalaikio praleidimo galimybes visame rajone, nei savo gyvenamojoje vietoje. Respondentai Vilkaviškio miestą mato kaip galimybių miestą, taip pat teigiamai vertina Vilkaviškio atviros jaunimo erdvės veiklą bei norėtų daugiau tokių veiklų ir erdvių savo gyvenamojoje vietoje.  Jaunuoliai įvardina poreikį erdvei, kurioje galėtų susitikti su draugais ir leisti laisvalaikį, šioje erdvėje turėtų dirbti jaunimo darbuotojas, kuris galėtų padėti spręsti jų problemas ar dalintųsi jiems aktualia informacija. Jaunuoliams aktualios pramoginės laisvalaikio praleidimo galimybės, tai paaiškinama apklaustųjų amžiaus tarpsnio psichologiniais poreikiais. Kitos jaunuoliams aktualios temos yra darbas vasarą ir karjeros planavimas. Kas ketvirtas respondentas įvardino poreikį emocinio palaikymo veikloms. Kas penktam respondentui aktualus lytinis švietimas ir pasiruošimas šeimai. Politikos tema svarbi tik 13 proc. respondentų, todėl viena iš krypčių kuriant paslaugas jaunimui turi būti regioninis identitetas ir pilietiškumas.

Birželio 19 dieną 11 val. Vilkaviškio rajono bendruomenės nariai, jauni žmonės, savivaldybės atstovai ir Politikos tyrimų ir analizės instituto specialistai susitiks Vilkaviškio kultūros centre, kur diskutuos, kaip tikslingai ir kokybiškai plėsti paslaugas, skirtas jaunimui Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Šiam susitikinimui keliamas tikslas – kaip plečiant paslaugas užtikrinti paslaugų prieinamumą ir rajono teritorijos aprėptį. Susitikimo metu bus taikoma inovatyvi paslaugų kūrimo jaunimui metodika, kuri perimta iš Norvegijos specialistų įgyvendinant projektą „Dėmesys jaunimui: paslaugų kūrimas darbo su jaunimu srityje“.

Vilkaviškio rajono savivaldybės 2019–2027 metų strateginiame plėtros plane numatomos priemonės: atvirų jaunimo centrų ir erdvių steigimas ir funkcionavimo užtikrinimas, mobiliojo darbo su jaunimu veiklos organizavimas. Susitikimo metu bus diskutuojama, kur tikslinga steigti atviras erdves darbui su jaunimu, kur reikia teikti mobilaus darbo su jaunimu paslaugas. Susitikimo dalyviai diskutuos, kaip užtikrinti šių naujai kuriamų paslaugų kokybę.

Į renginį registruokitės čia: https://forms.gle/r2KeqQjP5YTDZE7K9.

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/events/918596221947642/

Danguolė Gudeliauskienė

Jaunimo reikalų koordinatorė (vyriausioji specialistė)

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top