Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universiteto mokslininkų grupe, aiškinsis neekonominių veiksnių poveikį, lemiantį gyventojų emigraciją

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuva susiduria su didėjančiais gyventojų emigracijos mastais, priimtas sprendimas skirti papildomai dėmesio šiai problemai spręsti ir vietos savivaldos lygmenyje. Dėl šios priežasties Vilkaviškio rajono savivaldybė aktyviai įsitraukia į Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Neekonominių veiksnių reikšmė Lietuvos gyventojų emigracijai“ veiklas, kurias vykdo mokslininkų grupė iš Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (toliau – KTU SHMMF).

Pagrindinis projekto tikslas – išanalizuoti ryšius tarp neekonominių veiksnių ir Lietuvos gyventojų ketinimų emigruoti. Be to, projekto veiklomis siekiama sukurti emigracijos mažinimo metodiką, aktualią Vilkaviškio rajono savivaldybei.

Siekiant projekto tikslų, bus įgyvendintos tarpusavyje susijusios veiklos, iš kurių viena yra fokusuotos grupinės diskusijos. Tyrimui atlikti Vilkaviškio rajone buvo sudarytos dvi fokusuotos darbo grupės – viena iš vietos savivaldos atstovų, o kita iš bendruomeninių organizacijų ir verslo atstovų.

Šiandien, sausio 20 d., Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko pirmieji fokusuotų darbo grupių susitikimai / diskusijos. Jas moderavo KTU SHMMF Politikos mokslų, sociologijos ir viešojo valdymo Studijų krypties programų vadovė doc. dr. Eglė Vaidelytė ir KTU SHMMF lektorė, teisininkė Ramunė Miežanskienė.

Anot universiteto atstovių, Vilkaviškio rajono savivaldybė patenka tarp didžiausius emigracijos srautus turinčių savivaldybių, todėl svarbu išanalizuoti gyventojų emigraciją lemiančias priežastis.

Darbo grupių susitikimų metu buvo siekiama aptarti neekonominius veiksnius, lemiančius mūsų savivaldybės gyventojų apsisprendimą emigruoti, identifikuoti didžiausias Vilkaviškio rajono problemas, įvardinti su gyventojų emigracija susijusias pasekmes. Fokusuotų darbo grupių dalyviai taip pat dalijosi savo patirtimis emigracijos tema, ieškojo būdų, ką būtų galima daryti kitaip, kad sulaikyti vietos gyventojus ar paskatinti juos sugrįžti.

Visi diskusijų metu surinkti duomenys bus naudojami moksliniais tikslais. Projekto įgyvendinimo metu, atlikus tiriamąją dalį, mokslininkai parengs metodiką, skirtą poveikio priemonių emigracijos mažinimui.

Projekto įgyvendinimo eigoje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija bei mokslininkai ir toliau bendradarbiaus su darbo grupės atstovais, tobulinant ir pritaikant paruoštą emigracijos mažinimo metodiką.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top