Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono pradinukai ruošiasi grįžti į mokyklas

Kovo 18 d. vyko Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovų, švietimo srities specialistų ir rajono švietimo įstaigų vadovų nuotolinis pasitarimas, kuriame aptartas mokyklų pasiruošimas galimam pradinukų sugrįžimui į kontaktinį ugdymą klasėse.

Trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimus dėl karantino atlaisvinimų 45 savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Į šių savivaldybių sąrašą patenka ir Vilkaviškio rajono savivaldybė. Numatomi pasikeitimai skaityklų lankymo, švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo, neformalaus švietimo srityse įsigaliotų nuo kovo 22 d., t. y. nuo ateinančio pirmadienio.

Pasitarimo metu buvo diskutuojama, ar rajono mokyklos yra pasiruošusios užtikrinti saugų ugdymo procesą pradinių klasių mokiniams, aptartos mokinių grįžimo į mokyklas sąlygos.

Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją, planuojama, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklose nuo kovo 22 d. leidžiama pradinį ugdymą organizuoti mišriu būdu – kai nuosekliai derinami skirtingi mokymo būdai (pavyzdžiui taikant grupinę formą, visiems mokiniams dalis mokymo vyksta nuosekliai nuotoliniu, vėliau – kasdieniu būdu). Šiuo metu organizuoti hibridinio mokymo (kai per pamoką dalis mokinių mokosi kontaktiniu būdu, o dalis mokosi nuotoliniu) mokyklos neturi sąlygų.

Mokyklose besimokančių pradinių klasių mokinių skaičius labai skiriasi – nuo 11 iki 433 mokinių, todėl galimybė ir sąlygos mokyklose organizuoti ugdymą mišriu būdu – skirtingos. Mokyklose turi būti susitarta dėl taisyklių, kaip bus organizuojamas pradinių klasių mokinių ugdymas mišriu būdu, kad būtų užtikrintos  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytos Pradinio ugdymo organizavimo būtinosios sąlygos: t. y. maksimaliai ribojami skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktai, organizuojamas saugus mokinių maitinimas ir mokinių vežiojimas, patalpos vėdinamos ir dezinfekuojamos ir kt.

Mokyklų bendruomenės turi priimti susitarimus dėl atvejų, kai mokiniai negalės lankyti mokyklos dėl pateisinamų priežasčių: kokią pagalbą teiks mokykla, kokie įsipareigojimai ir atsakomybė teks tėvams. Dėl konkretaus pradinių klasių mokinių grįžimo į mokyklą laiko, sąlygų ir tvarkos spręs ir savo bendruomenes informuos pačios mokyklos.

Savivaldybės vadovai kviečia švietimo bendruomenes profilaktiškai testuotis ir į darbus sugrįžti saugiai. Visi, su mokiniais kontaktą turintys mokytojai, atsisakę skiepytis arba kol neskiepyti antru skiepu, raginami kas 10 dienų profilaktiškai testuotis.

Pasitarimo metu taip pat aptarti kontaktinio neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo uždarose erdvėse organizavimo bei kontaktinių konsultacijų abiturientams vykdomo klausimai.

PRIDEDAMA:

2021 m. kovo 19 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. B-ĮV-294 „Dėl ugdymo organizavimo“

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top