Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono policijos komisariatas pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus

Vasario 4 d. Vilkaviškio rajono policijos komisariate įvyko ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo pristatyti  2019 metų veiklos rezultatai, aptartos 2020 metų veiklos kryptys.

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys, Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys, policijos pareigūnai. Išklausyti ataskaitos atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, seniūnijų seniūnai.

Ataskaitą apie praėjusių metų veiklos rezultatus pristatė Vilkaviškio rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkė Kristina Siriūnienė.

Ji pasakojo, kad praėjusiais metais Vilkaviškio policijos komisariate dirbo 53 statutiniai pareigūnai, iš kurių 3 –  vaiko auginimo atostogose. Pasidžiaugė, kad komisariato automobilių ūkis yra visiškai atnaujintas. Šiuo metu komisariatas naudojasi 9 tarnybiniais automobiliais, iš kurių 7 – su policijos skiriamaisiais ženklais.

Pristatymo metu buvo akcentuojama, kad vienas iš policijos prioritetų – reagavimas į įvykius laiku. Per praėjusius metus rajone buvo užregistruotos 469 nusikalstamos veikos (2018 m. buvo užregistruota 467). Mūsų rajone vyraujantys nusikaltimai – vagystės, smurtas artimoje aplinkoje, įvairūs kūno sužalojimai, vairavimas apsvaigus.

„Didžiausią dalį mūsų rajone įvykdomų nusikaltimų sudaro vagystės, todėl mes labai daug dėmesio skiriame jų išaiškinimui. Iš 98 vagysčių, įvykdytų praėjusiais metais, buvo išaiškintos 43. Pagal Lietuvos rodiklius – šitas rezultatas tikrai geras“, – kalbėjo K. Siriūnienė.

Antroje pristatymo dalyje buvo pateikta filmuota medžiaga, kuri iliustravo, kaip dėl vaizdo stebėjimo kamerų buvo išaiškinta daug  nusikaltimų, t. y. vagystės, viešosios tvarkos pažeidimai. K. Siriūnienė pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kamerų gauti duomenys yra didžiulė pagalba policijos pareigūnams, nes jie padeda išaiškinti nemažą dalį nusikalstamų veikų.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas M. Baršys, kalbėdamas apie 2020 metų prioritetines sritis, pasakojo, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas saugaus eismo užtikrinimui. Greičio viršijimas – viena esminių priežasčių, dėl ko kyla eismo įvykiai, todėl policija ir toliau aktyviai naudos kilnojamus (trikojus) greičio matuoklius. Ši aparatūra bus naudojama avaringiausiuose kelių ruožuose. Taip pat į visas apskritis netrukus atkeliaus nežymėti automobiliai su greičio matavimo įranga. Jie taip pat fiksuos leistino greičio pažeidimus avaringiausiose vietose. Kiti nemažiau svarbūs 2020 metų prioritetai – didinti gyventojų saugumo jausmą jų gyvenamojoje aplinkoje bei ištirtų veikų skaičių.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top