Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio rajono garbės pilietis, žydų istorijos tyrinėtojas Ralfas Selindžeris viešėjo Savivaldybėje

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje viešėjo svečias iš Izraelio – Vilkaviškio rajono garbės pilietis, žydų istorijos tyrinėtojas Ralfas Selindžeris, kuris Vilkaviškio kraštą kartas nuo karto aplanko jau daugiau nei dešimt metų.

Šio vizito Vilkaviškyje metu svečias ne tik lankėsi Savivaldybėje, kur susitiko su rajono vadovais, bet ir apžiūrėjo daugybę su žydų istorija susijusių jam dar nematytų vietų, nuveikė ir kitų svarbių darbų.

Svečias lydimas bičiulio, Rytų Prūsijos žydų istorijos tyrinėtojo iš Varšuvos Maiklo Leizerovičiaus, atvyko į Vilkaviškio rajono savivaldybę, kur su Savivaldybės meru Algirdu Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Rikliene turėjo šiltą ir draugišką pokalbį. Meras papasakojo apie renginius, skirtus įprasminti Lietuvos valstybei reikšmingų tragiškų istorijos įvykių sukaktis – didžiųjų trėmimų ir holokausto 80-mečius, apie Vištytyje atrastą sinagogos sienos fragmentą bei kitus svarbius dalykus.

Svečias džiaugėsi, kad rajono vadovai rado laiko susitikti ir drauge padiskutuoti.

R. Salingeris pasakojo, kad seniai svajojo įamžinti Vilkaviškio žydų ugniagesių savanorių atminimą. Mąstant, kaip įamžinti tuos gerus žmones, buvo nuspręsta, kad geriausias ir praktiškiausias būdas įgyvendinti šią gražią idėją pakabinti surinktas senas nuotraukas ant išlikusio ugniagesių stoties pastato Vilkaviškyje. Svečias pasakojo, kad šią idėją pavyko įgyvendinti padedant vietiniams vilkaviškiečiams. Savivaldybės vadovai padėkojo už tokią puikią iniciatyvą.

R. Salingeris jau nuo 2004 metų tyrinėja Vilkaviškio žydų istoriją. Už nepaprastą indėlį, tiriant Vilkaviškio miesto istoriją ir plėtojant ryšius tarp Lietuvos ir Izraelio, 2018 metais Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba jam suteikė Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardą.

 

 

 

 

 

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top