Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos mokinių sėkmė „Dainų iliustracijų konkurse“

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną. Ji skirta šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų
įvairovę, skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus.

VŠĮ Valstybės institucijų kalbų centras kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Europos komisija bei LR Seimo pirmininko parama prisideda prie šios šventės minėjimo ir rengia vaikams ir jaunimui piešinių konkursą. Šiais metais konkursas pavadintas „Dainų iliustracijų konkursu”.

Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos šešios mokinės dalyvavo respublikiniame „Dainų iliustracijų konkurse“, skirtame Europos kalbų dienai paminėti. Konkurso vertinimo komisijos sprendimu, iš atsiųstų daugiau nei dviejų šimtų piešinių mūsų penktos klasės mergaičių Martynos Snabaitytės, Gabrielės Navikaitės ir šeštokės Saulės Diliartaitės piešiniai atrinkti tarp geriausių. Jos pripažintos piešinių konkurso laureatėmis ir buvo pakviestos į šio konkurso apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko LR Seimo lankytojų centre, Vilniuje.

Dainų iliustracijų konkursui reikėjo iliustruoti laisvai pasirinktą ne lietuvišką, o vienos iš Europos šalių dainą, originaliai atliekamą tos šalies kalba. Dalyvių kūrybiniai darbai turėjo atitikti vertinimo kriterijus: idėjos originalumą ir aktualumą, meninį piešinio atlikimą, darbo ryškumą ir išraišką, informatyvumo lygį. Martyna Snabaitytė iliustravo anglų dainą „Dėmesio!” (Charlie Puth – „Attention”), Gabrielė Navikaitė prancūzų dainą „Paskutinis šokis” (Indila – „Dernière Danse”), o Saulė Diliartaitė švedų dainą „Herojai” (Måns Zelmerlöw – „Heroes”). Džiaugiamės ir sveikiname laimėtojas linkėdami, kad sėkmė lydėtų ir kituose konkursuose. Renginio pabaigoje visi vaišinomės gardžiu šventiniu tortu. Paroda veiks iki spalio 9 d.

 

Vilma Brazauskienė, Gražiškių gimnazijos dailės vyresn. mokytoja

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top