Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio miesto erdves papuoš unikalus karinio laivo „Sūduvis“ (M52) inkaras

Gegužės 19 d. Vilkaviškio rajono savivaldybę pasiekė ypatingas krovinys. Jis buvo lydimas Lietuvos karinių jūros pajėgų laivo M52 „Sūduvis“ įgulos narių, kurie į Vilkaviškį atvyko su gražia ir ilgai laukta misija – dovanoti Vilkaviškio rajono savivaldybei tikrą laivo inkarą.

Šiandien buvo ištesėtas laivo „Sūduvis“ (M52) įgulos pažadas dovanoti Vilkaviškio rajono savivaldybei tikrą laivo inkarą, kuris taps išskirtine miesto puošmena. Inkaro perdavimo reikėjo šiek tiek luktelti, nes jis galėjo įvykti tik tada, kai Karinės jūrų pajėgos pradėjo senojo laivo perdavimo Lietuvos jūrų muziejui procedūras. Lietuvos karinėse jūrų pajėgose „Sūduvis“ tarnavo 20 metų, jis dalyvavo bendruose NATO projektuose, tačiau dabar tam jau yra nebetinkamas – įranga pasenusi, o ją modernizuoti – per brangu, todėl nutarta su šiuo laivu atsisveikinti ir įsigyti naują.

„Tęsiant gražias bendradarbiavimo tradicijas, mes jau seniai turėjome viziją, kad vienas iš laivo inkarų turi nusėsti Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje. Šį inkarą dovanojame tikėdamiesi ateityje pratęsti mūsų bendrystę. Norime, kad Vilkaviškio rajonas turėtų pagrindinį laivo simbolį, galima sakyti jo širdį – inkarą“, apie išskirtinę dovaną mūsų kraštui kalbėjo įgulos vado pavaduotojas kpt. ltn. Liudas Šeputis.

Atvežtas laivo inkaras iš tiesų įspūdingas ir sveria apie 400 kilogramų. Jam iškelti prireikė krano pagalbos. Kol kas inkaras vietą rado prie Savivaldybės pastato, tačiau čia neapsistos. Ketinama inkarą perkelti į Šeimenos paupį, vos tik bus užbaigti šiuo metu įrenginėjamo pėsčiųjų ir dviračių tako darbai.

Ypatingą kariškių dovaną sutiko Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis. Vadovai džiaugėsi, kad tarp vilkaviškiečių ir karo jūrininkų nusistovėjo ilgametis draugiškas bendradarbiavimas.

Kaip žinia, Vilkaviškis yra Lietuvos karinių jūros pajėgų laivo M52 „Sūduvis“ krikšto miestas.  1999-aisiais Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovams pakrikštijus laivą „Sūduvis“ tarp jo įgulos ir mūsų rajono užsimezgė graži draugystė, kuri tęsiama iki šiol. Beveik kasmet laivo įgulos delegacijos lankosi mūsų rajone, aplanko VšĮ Alvito šv. Kazimiero namuose gyvenančius vaikus, o mūsų krašto atstovai ne kartą buvo kviečiami į įspūdingas ekskursijas po laivą.

Senasis laivas „Sūduvis“ (M52) visai netrukus bus perduotas Lietuvos jūros muziejui, nes Karinėse jūrų pajėgose šis laivas jau atitarnavo, tačiau dar yra geros būklės, todėl jame ketinama įrengti ekspozicines sales. Kol kas priešmininis laivas švartuojasi Karo laivų flotilėje. Planuojama, kad savo pastovią vietą laivas atras prisišvartavęs Danės upės pakrantėje, pačiame Klaipėdos miesto senamiestyje. Tikimąsi, kad visa tai įvyks dar iki šių metų pabaigos.

Kaip pasakojo „Sūduvio“ įgulos vado pavaduotojas kpt. ltn. L. Šeputis, šiuo metu yra vykdomos naujojo laivo pirkimo procedūros. Deja, kito laivo pritaikymo Karinėms jūrų pajėgoms procesas neįvyks greitai ir kol naujasis laivas bus visiškai pasiruošęs vykdyti užduotis įgulai gali tekti palaukti 3 metus. Šiuo laikotarpiu laivo „Sūduvis“ (M52) įgula yra išskirstyta į kitus laivus.

Visų vilkaviškiečių vardu dar kartą dėkojame Lietuvos karinių jūros pajėgų laivo M52 „Sūduvis“ įgulos nariams už dovaną mūsų kraštui ir laukiame kitų susitikimų jau naujame laive!

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top