Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio ligoninėje pradėjo veikti Karščiavimo klinika

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius 2020 m. kovo 25 d. įsakymu Nr. B-ĮV-297 paskyrė viešąją įstaigą Vilkaviškio ligoninę teikti ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams, kitaip vadinamą Karščiavimo kliniką. Karščiavimo klinikoje bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Į šią kliniką bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

Karščiavimo klinikos darbo laikas – ne trumpiau kaip nuo 8:00 iki 20:00 val.

Karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šią kliniką galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. SVARBU: Asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams iki 18 m. amžiaus teikimas organizuojamos atskirai nuo karščiuojančių pacientų srautų. Asmenys, kurie yra virš 60 metų patenka į didelės rizikos grupę, todėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems vyresniems kaip 60 m. pacientams asmens sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos sveikatos apsaugos ministro patvirtintose Asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui visų pirma turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Jei šeimos gydytojas priims sprendimą  pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildys elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Pasidalinkite

3 komentarai apie “Vilkaviškio ligoninėje pradėjo veikti Karščiavimo klinika”

  1. Tai seniai patampa viruso nešiotojais. Taip ir darysime. Gąsdinkit negasdinę – tyčia užkrėtinėsime, kol gyvi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top