Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio kurčiųjų pirminė organizacija įsikūrė naujose patalpose

Vilkaviškio kurčiųjų pirminės organizacijos nariai gyvena įkurtuvių nuotaikomis – šiandien įvyko jų naujųjų patalpų atidarymo šventė. Organizacija įsikūrė Vilkaviškio rajono savivaldybės miesto pašte (J. Basanavičiaus a. 11), antrajame pastato aukšte.

Į atidarymo renginį susirinkę organizacijos nariai ir  svečiai pasidžiaugė, kad klausos negalią turinys mūsų rajono gyventojai pagaliau turės patalpas, kuriose galės susirinkti, pabendrauti ir gauti visą reikalingą pagalbą.

Su įkurtuvėmis organizaciją sveikino Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė.

Meras A. Neiberka kalbėjo, kad labai džiaugiasi, jog Vilkaviškio rajone buvo atgaivinta kurčiųjų organizacija ir ji jau turi savo namus. Jis linkėjo, kad kiekvienas šiose patalpose rastų atgaivą širdžiai ir dvasiai, kad galėtų apkabinti vienas kitą ne tik džiugiomis, bet ir sunkiomis gyvenimo akimirkomis.

Simbolinę patalpų atidarymo juostelę perkirpo Savivaldybės meras A. Neiberka ir Vilkaviškio kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininkė Ala Grigoriana.

Visus susirinkusius sveikinusi organizacijos pirmininkė A. Grigoriana nuoširdžiai padėkojo savivaldybei už skirtas patalpas, kuriose bus stengiamasi padėti žmonėms su klausos negalia spręsti kasdienines problemas, ugdyti savarankiškumą, gebėjimą orientuotis informacinėje aplinkoje, įveikti psichologinius bendravimo barjerus. Ji taip pat dėkojo visiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie patalpų atidarymo šventės.

Renginyje bendrauti padėjo Kauno gestų kalbos vertėjų centro Marijampolės padalinio vertėja Gitana Judienė.

Vilkaviškio kurčiųjų pirminė organizacija, vienijanti 19 narių,  atstovauja ir gina kurčiųjų teises, teikia asistento paslaugas: du kartus per savaitę lankosi šeimose, kuriose yra kurčiųjų. Organizacija naujose patalpose dirbs pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Pirmininkė Ala Girgoriana dirbs 9.00–12.00 valandomis, o Rima Liutvinienė, dailiųjų amatų būrelio vadovė 11.00–13.00.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top