Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškio bendruomenė kviečia į Vėlinių žvakelių akciją senosiose Vilkaviškio kapinėse

Lapkričio 1 dieną, 14 val. Vilkaviškio senosiose kapinėse (netoli autobusų stoties) degsime Vėlinių žvakeles. Stengsimės, kad nė vienas kapas neliktų nepastebėtas. Lankydami savo artimųjų kapus uždekime žvakelę ir senosiose Vilkaviškio kapinėse, prisiminkime ir pagerbkime savo krašto šviesuolius.

Šiose kapinėse 1936 m. buvo palaidotas tarnybos metu žuvęs Gižų policijos nuovados viršininkas Liudas Lietuvninkas. Antkapio lentelėje yra išlikęs užrašas: „Garbingai tarnybą eidamas žuvo 1936 metų lapkričio 9 Gižuose“. Paminklo – mirštančio sparnuoto kario statula – autorius, vienas žymiausių Lietuvos skulptorių Vytautas Košuba.

Čia palaidoti aštuoni Lietuvos kariai-savanoriai, tarp jų ir 1937 m. palaidotas Lietuvos kariuomenės kūrėjas Antanas Vaitkevičius, dalyvavęs mūšiuose su bolševikais ties Daugpiliu ir su lenkais ties Augustavu.

Čia ilsisi ir tarpukario Lietuvos kapelmeisterio Jano Brauno palaikai. J. Braunas anuomet organizavo husarų ir ulonų pulkų orkestrus. Jis sukūrė Lietuvos prezidento, kariuomenės vado ir daug kitų maršų, už aktyvią veiklą buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu.

Šioje žemėje ilsisi lietuviai, lenkai, rusai. Kapinėse išliko lenkų dvarininkų kapus puošiančių prašmatnių paminklų ir visai kuklių kapaviečių.

Šis Vėlinių žvakelių uždegimas yra jau 5-ąjį kartą bendruomenės organizuojama akcija. Tai viena iš Vilkaviškio miesto bendruomenės vykdomo projekto „Bendruomeniškumo stiprinimas Vilkaviškio seniūnijoje“ veiklų.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas Dalius Nešukaitis

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top