Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškietei padėkota už jos kūrybą

Atsižvelgiant į sudėtingą šalies ir rajono COVID-19 situaciją buvo koreguoti arba atšaukti daugelis kultūrinių renginių, keitėsi jų koncepcijos. Dažniausiai iškilūs ir rajonui nusipelnę žmonės iškilmingai pagerbiami valstybinių švenčių minėjimo metu, tačiau ir šios šiais metais buvo kitokios – be kontaktų, per atstumą arba iš viso atšauktos.

Vienos iš valstybinių švenčių metu buvo numatyta įteikti Savivaldybės Mero padėkos raštą vilkaviškietei Aldonai Virbickienei, kurios darbščios rankos ne kartą garsino mūsų rajono vardą Lietuvoje ir už jos ribų, tačiau to nepavyko padaryti. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka nusprendė nieko nebelaukti ir pats nuvyko pasveikinti kūrėją.

A. Virbickienei įteikta padėka už didelį kruopštų darbą Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga kryželiu siuvinėjant didžiausią paveikslą „Graži mūsų Lietuva. Liškiavos bažnyčia“ ir pasaulio žemėlapį, šių paveikslų pripažinimą Lietuvos rekordais.

Išvydus šiuos paveikslus ne iš karto supranti, kad jie yra ne tapyti, o siuvinėti kryželiu. Atkakliu ir kruopščiu šios moters darbu negalima nesižavėti.

„Šis pasveikinimas gerbiamai Aldonai buvo tikrai netikėtas, bet kiek laimės jai suteikė! Džiaugiuosi, kad mūsų krašte gyvena tokie kūrybingi žmonės, kuriais verta didžiuotis kiekvieną dieną“, – sakė savivaldybės vadovas A. Neiberka.

Kaip pasakojo pati ponia Aldona, domėtis siuvinėjimu 2010 metais ją paskatino noras namuose turėti paveikslų. Jaunystėje buvo siuvinėjusi servetėles ir pagalvėles, tad nusipirko žurnalą apie siuvinėjimą kryželiu ir pamėgino įgyvendinti savo idėją. Pirmasis paveikslas vaizdavo kaimišką namelį ant kalvos. Siuvinėdama menininkė nenaudoja iš anksto parengtų schemų ar parinktų siūlų spalvų, viską sugalvoja pati, žiūrėdama į patinkantį paveikslėlį. Palaipsniui ateina patirtis ir norisi vis sudėtingesnių ir kokybiškesnių darbų. Paveiksluose moteris mato savo veiklos prasmę, ją džiugina aplinkinių susidomėjimas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top