Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vilkaviškį džiugino orkestrų muzika nuspalvintas „Rudens maršas 2021“

Margaspalviam rudeniui įsibėgėjant vilkaviškiečiai ir miesto svečiai rinkosi į tradicinę žemdirbių šventę „Rudens maršas 2021“.  Rudeninė mugė, Vilkaviškio rajono seniūnijų ir bendruomenių įrengti kiemeliai, Lino Adomaičio ir grupės koncertas, orkestrų pasirodymai – tokia gausybė pramogų laukė paskutinįjį rugsėjo šeštadienį į J. Basanavičiaus aikštę susirinkusiųjų šventės dalyvių. Nors saulutės ir šilumos ir buvo pašykštėta, tačiau geros nuotaikos netrūko.

Nuo pat ryto visi buvo kviečiami į rudens kermošių, kuriame buvo galima įsigyti kulinarijos, konditerijos gaminių, įvairių aksesuarų, drabužių. Savo rankų darbo gaminius siūlė tautodailininkai, amatininkai ant prekystalių kruopščiai išdėlioję su meile pagamintus dirbinius. Čia pat, aikštės prieigose, užeiti, paragauti, susipažinti kvietė rudeniškai išpuošti Vilkaviškio rajono seniūnijų ir bendruomenių įrengti kiemeliai. Pasižvalgyti čia tikrai buvo į ką! Kiekvienas kiemelis buvo išpuoštas gėlių, lapų puokštėmis, akį traukė išradingai pristatoma savo veikla, pasiekimais, kvietė užsukti ir pasigrožėti bendruomenių žmonių sukurtais rankdarbiais, paragauti šeimininkių pagamintų naminių gardėsių, dalyvauti žaidimuose ar kituose edukaciniuose užsiėmimuose

Nors pramogų šventėje netrūko visiems, tačiau svarbiausias dėmesys buvo skirtas Vilkaviškio rajono ūkininkams.

Tradicinė šventė prasidėjo Vilkaviškio katedroje, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už visus rajono žemdirbius. Vėliau veiksmas persikėlė į J. Basanavičiaus aikštę, kur pabūti su žemdirbiais, padėkoti už visų metų darbus ir pasidžiaugti gausia derliaus kraite atvyko ne tik rajono vadovai – Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, bet ir kiti garbūs svečiai – Europos parlamento narys Juozas Olekas, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius, Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius, LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės Kaimo reikalų ir aplinkos komiteto pirmininkas Arvydas Šlivinskas, pasėlių draudimo „VH Lietuva” vadovas Martynas Rusteika.

Gražiu šventės akcentu tapo duonelės palaiminimas. Trijų Keturvalakių seniūnijoje ūkininkaujančių Alavočių šeimos kartų rankose laikomą duoną pašventino Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražuliavičius. Vėliau pašventinti duonos kepalėliai buvo perduoti Vilkaviškio parapijos valgyklėlei, jaunajam Virbalio seniūnijos ūkininkui Andriui Bačinskui bei vaikų dienos centro mažiesiems lankytojams.

Rajono ūkininkams buvo skirti ne tik gražiausi padėkos žodžiai, bet ir įvairūs apdovanojimai.

Rajono meras A. Neiberka dėkojo žemdirbiams už jų atsidavimą ir sunkų darbą, linkėjo išlikti vieningiems. Nuoširdžius padėkos žodžius žemdirbiams sakė ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė.

Savivaldybės meras A. Neiberka ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė pagerbė darbščiausius ūkininkus bei kaimui atsidavusius žmones. Už pavyzdingą ūkininkavimą ir aktyvią visuomeninę veiklą, už profesionalumą ir nuoširdų bendravimą su seniūnijomis, už ilgametį nuoširdų ir sąžiningą darbą, už pagalbą bendruomenių žmonėms ir kitus nuopelnus apdovanoti: Martynas Petraitis, Kristina ir Ramūnas Lietuvninkai, Donatas Krukas (Klausučių sen.), Asta ir Linas Kavaliauskai, Rasa ir Linas Klimavičiai (Pajevonio sen.), Saulius Pavelčikas, Dalia ir Vidmantas Kupčinskai, Linutė ir Vacius Šidlauskai (Šeimenos sen.), Rita ir Rimantas Radžiūnai (Gižų sen.), Algis Kačinauskas, Remigijus Pužas (Bartninkų sen.), Petras Pauža (Vištyčio sen.), Daiva ir Valdas Svobonai (Virbalio sen.), Mantas Kriaučeliūnas (Keturvalakių sen.), Jonas Puskunigis, Povilas Čižauskas, Kazimieras Venckus (Pilviškių sen.), Vilma Galinaitienė, Lina Kružinauskienė.

Renginio metu iškilmingai apdovanoti ir „Metų ūkio 2021“ konkurso nugalėtojai. Jiems Savivaldybės vadovas įteikė atminimo dovanas. Apdovanoti pirmąją vietą laimėjusieji Marija ir Vitalijus Janušauskai, gyvenantys Trilaukio kaime, Pajevonio seniūnijoje. Antrąją vietą pelnę Klausučių seniūnijoje ūkininkaujantys Žydrūnas ir Inesa Devetinai bei trečiąją vietą užėmę Matlaukio kaime, Kybartų seniūnijoje, ūkininkaujantys Roma ir Antanas Kirvaičiai. Apdovanojimas skirtas ir ketvirtoje vietoje likusiam, tačiau tik per žingsnį nuo prizinės vietos atsilikusiam, jaunajam Patilčių kaimo ūkininkui Artūrui Vakarinui.

Padėkoti rajono žemdirbiams ir įteikti jiems padėkos raštus į sceną lipo ir LR Seimo narys Algirdas Butkevičius. Jis padėkos raštus įteikė Juozui Sakalauskui už pažangaus šeimos ūkio sukūrimą, bendruomeniškumą ir nuoširdų indėlį į kaimo bendruomenės veiklą bei Daivai Kasulaitienei už ilgametį nuoširdų ir profesionalų darbą organizuojant šventes, dovanojant pakilią nuotaiką, išsaugant krašto tradicijas.

Gražių žodžių rajono ūkininkams negailėjo ir Europos parlamento narys Juozas Olekas. Jis padėkos raštais apdovanojo Juozą Stroką ir Remigijų Svotą.

Padėkų rajono žemdirbiams buvo ir daugiau. Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius ministro padėkas perdavė Merui Algirdui Neiberkai ir Juliui Mickevičiui. LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus padėkojo Jūratei Drunienei bei garbės medalius įteikė A. Neiberkai ir L. Grygelaitienei. Jai padėką įteikė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius bei gražių žodžių už pagalbą rajono ūkininkams nepagailėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės Kaimo reikalų ir aplinkos komiteto pirmininkas Arvydas Šlivinskas. Pasėlių draudimo „VH Lietuva” vadovas Martynas Rusteika padėkomis už ilgalaikį bendradarbiavimą apdovanojo
Arūną Maksvytį, Rimą Krunkaitį bei Čižauskų šeimą.

Tam, kad sveikinimai ir padėkos neprailgtų, šventę savo pasirodymais praskaidrino Vilkaviškio rajono meno mėgėjų kolektyvai: Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė), muziko mokyklos ansamblis „Siaustinis“ ( vad. Artūras Pečkaitis), pajudėti kartu kvietė vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ bei kultūros centro merginų kolektyvai (vad. Sonata Jankienė). Šventę nuotaikingai vedė Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatro „Gluosnė“ nariai.

Po oficialios šventės dalies, renginio dalyviai galėjo pasiklausyti Lino Adomaičio ir grupės atliekamų dainų, o kiek vėliau Vilkaviškyje vėl suskambo dūdų muzika – šventės metu jau trečiąjį kartą rajone vyko tarptautinis orkestrų festivalis „Vilkaviškio dūdos“. Rajono gyventojai ir svečiai turėjo galimybę grožėtis geriausių šalies orkestrų koncertine programa ir išvysti apie 300 muzikantų ir šokėjų, atvykusių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Festivalyje pasirodė penki orkestrai: Vilkaviškio jaunimo (vad. S. Mickevičius), Lietuvos kariuomenės (vad. kapelmeisteris kapitonas mjr. E. Ališauskas), Kybartų kultūros centro „Kybartai“ (vad. D. Ziegoraitis), Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo „Griaustinis“ (vad. K. Dvaržeckas), Kauno miesto „Ąžuolynas“ (vad. G. Vaznys).

Drebindami miestą bei visus kviesdami švęsti orkestrantai iš skirtingų Vilkaviškio vietų atžygiavo į miesto širdį, J. Basanavičiau aikštę, kur susirinkusiems dovanojo įspūdingą programą.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top