Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Versmės“ jubiliejaus šventė Girėnuose

Girėnų kaimo bendruomenės namuose įvyko 25-ių metų kūrybinės veiklos jubiliejų švenčiančios tradicinės kapelos „Versmė“ koncertas. Jame skambėjo sveikinimai, naujos ir gerai visiems žinomos dainos.

Bendruomenės namuose vos tilpo norintieji pasiklausyti „Versmės“ kolektyvo dainų. Kartu su jubiliatais scenoje pasirodė ir gimtadienio svečiai: Druskininkų savivaldybės Jaskonių-Naujasodės kaimo kapela „Malūnėlis“ (vad. Nijolė Matulevičienė), Pilviškių kultūros namų kapela „Pilvė“ (vad. A. Šlakaitis), Vištyčio kultūros namų kapela „Vištytis“ (vad. Juodišius). Visi kolektyvai sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Ir jauni, ir vyresni lingavo, klausydami populiarios liaudiškos muzikos. Šventinį renginį nuotaikingai vedė dzūkas Vinculis (akt. Kęstutis Tumynas).

Sveikinimo žodį sukaktuvininkams tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

„Džiaugiuosi, kad „Versmė“, vedama kapelos vadovės Nomedos Klimauskienės, prasmingai puoselėja tradicines liaudiškos muzikos vertybes, aktyviai neša rajono vėliavą respublikinėse šventėse ir užsienyje,“ – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Meras A. Neiberka padėkojo kolektyvo „Versmė“ vadovei N. Klimauskienei ir visam šauniam kolektyvui įteikė Mero padėkos raštą už dvidešimt penkerius metus vykdomą kūrybinę veiklą, už nenuilstamą tradicinių vertybių puoselėjimą ir liaudiškos muzikos propagavimą scenoje.

Kapela „Versmė“ susikūrė 1996 m. ir gyvuoja jau dvidešimt penkerius metus. 2016 metais dvidešimtojo jubiliejaus proga kolektyvas išleido savo kompaktinę plokštelę, į kurią sudėjo pačias gražiausias melodijas, taip pat keletą vadovės kurtų dainų.

Nuo pat pradžių iki šių dienų kolektyvui vadovauja N. Klimauskienė. Šiuo metu Girėnų kapeloje „Versmė“ groja ir dainuoja 10 meno mėgėjų. Kolektyvas dalyvauja regioninėse kaimo kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli“, šventėse, festivaliuose, bendruomenių susibūrimuose Vilkaviškio rajone, taip pat daug koncertuoja už savo rajono ribų: Lenkijoje, Kaliningrado srityje. Yra pelnę ne vieną žiūrovų simpatijų prizą. Per metus surengia iki 22 pasirodymų. Atlieka populiarią liaudišką muziką.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top