Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Vėl bus teikiama pagalba galvijų laikytojams

Siekiant mažinti neigiamas koronaviruso pandemijos sukeltas pasekmes, galvijų laikytojams, pardavusiems rinkai galvijus, toliau teikiama pagalba. Nuo spalio 1 d. pradedamos rinkti paraiškos už antrąjį pagalbos teikimo etapą. Paraiškų rinkimas tęsis iki spalio 15 d.

Teikdamas paraišką už pirmąjį ir antrąjį pagalbos teikimo etapą, galvijų laikytojas galėjo vienoje paraiškoje pažymėti, kad prašo pagalbos ir už kitus būsimus pagalbos teikimo etapus, jeigu galvijų laikytojas tais etapais planuoja parduoti galvijus. Daugelis galvijų laikytojų, teikdami paraiškas už pirmąjį pagalbos teikimo etapą, taip ir padarė, tad jiems nebereikia teikti paraiškų.

O tie galvijų laikytojai, kurie paraiškoje nepažymėjo apie prašymą gauti pagalbą už antrąjį pagalbos teikimo etapą ir pardavė rinkai galvijus šių metų liepos – rugsėjo mėnesiais, turi kreiptis į savivaldybę spalio 1–15 d. (įskaitytinai) ir pateikti paraiškas.

Minėtuoju laikotarpiu ūkininkas gali vienoje paraiškoje pažymėti, kad prašo pagalbos ir už trečiąjį  pagalbos teikimo etapą (nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d.), jei tada planuoja parduoti galvijus. Tokiu atveju galvijų laikytojui nebereikės vykti į savivaldybę gruodžio 1 – 4 d. (įskaitytinai), kai bus renkamos paraiškos už galvijus, parduotus rinkai per trečiąjį pagalbos teikimo etapą.

Už parduotą ne mažiau kaip 12 mėnesių amžiaus mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) galviją mokama 130 Eur, už parduotą ne mažiau kaip 6 mėnesių amžiaus pieninės veislės (grynaveislį, kelių pieninių veislių mišrūną), pieninės-mėsinės veislės mišrūną galviją – 100 Eur, už parduotą  nuo 6 iki 12 mėnesių amžiaus mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) atjunkytą veršelį – 100 Eur.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam galvijų laikytojui (įskaitant ir su šiuo galvijų laikytoju susijusius ūkio subjektus) negalės viršyti 100 tūkst. Eur.

Parama mokama tik kai ūkininkas parduoda galvijus įmonei, užsiimančiai žemės ūkio produktų perdirbimu, arba perpardavėjui.

Pagalba neteikiama, kai ūkininkas pats parduoda savo galvijo mėsą vietos rinkoje galutiniams vartotojams ir parduodant galviją iš ūkio į ūkį ar kitam ūkio subjektui veisimui arba reguliariai pirminiam pieno / mėsos gaminimui ir pan.

Už pirmąjį pagalbos teikimo etapą (už balandžio – birželio mėn. pateiktus rinkai galvijus) daugiau kaip 6,8 tūkst. galvijų laikytojų jau gavo apie 2,6 mln. eurų. Visa pagalba bus išmokėta iki 2020 m. pabaigos.

Pažymėtina, kad pagalbos lėšos mokamos, jeigu pagalbos teikimo laikotarpiais bendros vidutinės Lietuvos galvijų laikytojų, pardavusių galvijus, pajamos bus bent 5 proc. mažesnės negu Laikinosios valstybės pagalbos galvijų laikytojams teikimo taisyklėse nurodytais laikotarpiais iki karantino paskelbimo.

 

Laikinosios valstybės pagalbos galvijų laikytojams mokėjimo taisyklės patvirtintos žemės ūkio ministro 2020 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. 3D-426.

 

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top