Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

V-ąjį kartą nuvilnijo Respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Pašok man savo šokį“

Jau V-ąjį kartą nuvilnijo Respublikinis liaudiškų šokių festivalis „Pašok man savo šokį“, dalyvius subūręs ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos.

Kvietę į vakaruškas, varžytuves, aplankę dvarus, pasiklausę gegulės raudos ar smagiai paliežuvavę, šokėjai simboliškai apsuko Saulės ratą – nuo ankstyvo pavasario iki didžiųjų metų švenčių Kalėdų. Atliepę šių metų temą – „Saulė sodą sodino“ – festivalio dalyviai dovanojo įsimintiną kelionę, puikų ir prasmingą laiką, kupiną tradicinės muzikos bei šokio žavesio.

Apdovanoti padėkomis ir išskirtiniais suvenyrais, įvertinti už autorinius šokius, kolektyvai neskubėjo skirstytis – visų akys krypo į Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvą „Lelija“, minėjusį 15-os metų sukaktį. Gausus būrys sveikintojų linkėjo dar ilgų gyvavimo metų, kūrybinės sėkmės ir kad „į jų sodinamą Saulės sodą nutūptų Aukso paukštė“.

Festivalyje dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės mero patarėjas Joris Juškauskas perdavė šokių kolektyvui „Lelija“ ir jo vadovei Irenai Šunokienei Mero nuoširdžius sveikinimus bei padėką už lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir tautinį savitumą, garsinant Vilkaviškio rajono vardą.

„Ačiū Jums už išdidžiai nešamą šokio ir meno vėliavą! Kūrybinės sėkmės ir neišsenkančios energijos!“ – sakė J. Juškauskas.

Vilkaviškio kultūros centras nuoširdų AČIŪ tariame festivalio dalyviams: Kaišiadorių kultūros centro liaudiškų šokių grupei „SAVINGĖ“ (vad. Angelė Pačėsienė), Kauno r. Ežerėlio kultūros centro liaudiškų šokių ansambliui „RASA“ (vad. Gintaras Vilčiauskas, choreogr. Darius Žilinskas), Pakruojo kultūros centro liaudiškų šokių grupei „REKETYS“ (vad. Sigutė Malinauskienė), Limbažių kultūros centro vyresniųjų šokių grupei „JAMPADRACIS“ (vad. Andis Lenmanis), Marijampolės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „JOTVINGIS“ (vad. Alina Kvietkauskienė), Panevėžio kultūros centro „Bendruomenių rūmai“ vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvui „VERDENĖ“ (vad. Vytautas Petras Murauskas), Kybartų kultūros centro moterų liaudiškų šokių grupei „KATPĖDĖLĖS“ (vad. Irena Šunokienė) ir Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvui „LELIJA“ (vad. Irena Šunokienė).

Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilkaviškio rajono savivaldybė

Informacinis rėmėjas: Vilkaviškio krašto laikraštis „Santaka“

Vilkaviškio kultūros centro informacija

Nuotr. Jonas Juškevičius

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top