Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Užgavėnės Geisteriškiuose

Užgavėnės – šurmulį ir gerą nuotaiką teikianti šventė. Nuo pat ryto Bartninkų seniūnijos gyvenvietėse  buvo galima sutikti įvairių persirengėlių, o vakare jie visi susitiko Geisteriškių bendruomenės namų erdvėje. Būtent čia buvo surengtas tradicinis Užgavėnių renginys „Keptuvėj čirška – burnoj tirpsta“. Susirinkusieji dainavo, šoko su Vilkaviškio kultūros centro kolektyvu, vaišinosi šiupiniu, įvairių rūšių blynais, arbata. Buvo surengtas Užgavėnių kaukių paradas, renkama įdomiausia kaukė ar aprėdas. Linksmybės liejosi, nes visi norėjo išbandyti save linksmose rungtyse ir atrakcionuose. Žinoma, kokios gi Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio kovos? O ji buvo audringa ir galop Lašininis nugalėtas, Morė sudeginta kartu su tamsa ir visų metų negerovėmis.

Smagu, jog prie renginio organizavimo noriai prisidėjo įvairių socialinių grupių dalyviai, tikslinių grupių nariai. Susitelkus bendrai veiklai, švęsti labai smagu.

Legendos byloja, kad skardus juokas padeda išvaikyti piktąsias dvasias, o triukšmas pažadina pasėlius ir žemę bei greičiau prišaukia pavasarį, todėl tikrai per šias Užgavėnes rajono bendruomenių žmonės pažadino žemę pavasariui. Smagiai pašėlę, prisivalgę iki soties, maloniai pabendravę, lauksime tikro pavasario.

Šiam renginiui buvo skirtas finansavimas pagal Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės 2016–2023 metų  vietos plėtros strategijos  priemonę  „Bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimas“.

Bartninkų seniūnijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top