Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Užbaigti dar 4 gatvių apšvietimo modernizavimo projektai savivaldybėse

Kovo mėnesį užbaigti įgyvendinti dar keturi gatvių apšvietimo modernizavimo projektai, kuriais Europos Sąjungos fondų investicijų pagalba vykdomas apšvietimo įrangos atnaujinimas Lietuvos savivaldybėse. Klaipėdos miesto, Vilkaviškio rajono, Telšių rajono ir Skuodo rajono savivaldybėse iš viso modernizuoti 3385 neefektyvūs šviestuvai, atramos, elektros kabelių linijos ir apšvietimo valdymo infrastruktūra leis sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas elektros energijai ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų kasmet.

„Kiekvienas sėkmingai įgyvendintas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas prisideda prie Lietuvos energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų – savivaldybėse energija vartojama taupiau ir tuo pačiu kuriama saugi aplinka miestų ir miestelių gyventojams bei jų svečiams“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo modernizuota 1581 neefektyvių natrio technologijų šviestuvų Pilviškių miestelyje, Virbalio ir Kybartų miestuose. Jie pakeisti moderniais LED technologijų šviestuvais, kurie leis savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,38 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 56 tūkst. eurų kasmet.

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, derantys su aplinkos oro taršos mažinimu, yra vieni iš svarbiausių Lietuvos energetikos nacionalinių tikslų. Energetikos ministro įsakymais iš viso skirtas 26,4 mln. Eur finansavimas 45 projektams, iš kurių  8 šiuo metu jau yra užbaigti.

Planuojama, kad įgyvendinus visus projektus bus atnaujinta  beveik 71 000 vnt. šviestuvų, taip pat elektros kabeliai, atramos, įdiegtos išmaniosios technologijos, leisiančios savivaldybėms automatiškai reguliuoti apšvietimo srautą bei nustatyti apšvietimo sistemų sutrikimus. Tai leis ne tik per metus sutaupyti iki 20 GWh elektros energijos ir taip kasmet apie 5 mln. eurų sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai, bet ir pagerinti matomumą vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos informacija

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top