Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Ukrainos Severodonecko miestą pasiekė dalis rinktos paramos

Lietuvos žmonių ir įmonių paaukoti daiktai, kurių rinkimą inicijavo „Lietuvos Caritas“ ir Lietuvos garbės konsulas Luhansko srityje Robertas Gabula, po ilgos ir logistiškai itin sudėtingos kelionės pasiekė savo galutinį tikslą – Severodonecko miestą, Luhansko apskrities centrą, kuris šiuo metu yra nuolat apšaudomas.

Vos per kelias dienas surinkta virš 10000 vienetų įvairių higienos priemonių, virš 2000 pakuočių moteriškų higienos priemonių, apie 1500 pakuočių sauskelnių vaikams ir suaugusiems. Buvo išsiųsta ir apie 2000 porų naujų kojinių, 1000  kilimėlių, pledų, miegmaišių. Gausiai žmonės nešė ir elektros prekes. Tikslią šios siuntos vertę įvardinti sudėtinga, nes buvo ir nauji, ir naudoti daiktai bei priemonės, tačiau vien naujų prekių vertė viršija 100 tūkst. Eur.

Džiaugiamės, kad prie paramos Severodoneckui prisijungė ir Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Humanitarinei pagalbai pasiekus Severodonecką, karinės-civilinės administracijos vadovas (meras) Oleksandr Striuk, dėkodamas Lietuvos žmonėms rašė: „Sulaukėme labai reikalingos pagalbos. Sunku rasti žodžių apsakyti kokiomis sąlygomis šiuo metu gyvena didžioji dalis miesto gyventojų, stengiamės kiek įmanoma palaikyti būtiną elektros, vandens, dujų tiekimą, reguliariai taisome nutrauktus tinklus, susprogdintus vandentiekius, gesiname gaisrus, tačiau po daugiau nei mėnesio nuolatinio apšaudymo, susiduriame su daugybės elementarių gyvybiškai reikalingų daiktų trūkumu. Todėl iš Lietuvos atkeliavęs krovinys, su higienos priemonėmis, miegmaišiais, prožektoriais labai prisidės prie  minimalių poreikių užtikrinimo“.

Kviečiame ir toliau prisidėti prie pagalbos Ukrainoje esantiems žmonėms. Jiems paramos reikės dar ilgą laiką, nes jau dabar matome kokia didelė yra karo padaryta žala jų šaliai bei žmonėms.

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top