Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Tvarkingai naudokimės atnaujinta atliekų tvarkymo sistema

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) įgyvendina atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projektą, kurio metu bus atnaujintos arba įrengtos naujos atliekų konteinerių aikštelės, jose naujais ir modernesniais pakeisti atliekų surinkimo konteineriai.

Nauji konteineriai pastatyti ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje, tačiau pradėjus juos eksploatuoti kilo nepatogumų ir atsirado gyventojų nusiskundimų. Paaiškėjo, kad nauji cilindriniai konteineriai greitai užsipildo ir į juos ima nebetilpti atliekos, todėl gyventojai maišus su mišriomis komunalinėmis atliekomis palieka šalia konteinerių, teršiama teritorija.

MAATC specialistai aiškina, kad naujuose cilindriniuose konteineriuose yra vidiniai atliekų surinkimo maišai, kurie būdami nauji yra standūs, nėra kompaktiškai prigludę prie konteinerių sienelių ir kurie prie konteinerių tūrio prisitaikys su laiku, ilgėjant eksploatacijos laikui.

Siekiant, kad visas konteinerių tūris galėtų užsipildyti atliekomis, prašome:

  • šalinti tik suspaustas atliekas, prieš metant į konteinerį išardyti išmetamą tarą; kaip pvz. plastikinius butelius suspausti, kartonines dėžes sukarpyti ar suplėšyti, nemesti neardytų;
  • jeigu pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų gabaritai netinka atliekų surinkimo konteineriams,  jas reikia susmulkinti arba tvarkyti kaip didelių gabaritų atliekas;
  • metant atliekas per atliekų šalinimo angą į konteinerį, siekti, kad jos užpildytų tolimesnius konteinerio pakraščius, tuo pačiu konteineriuose esantys maišai geriau užpildytų konteinerio ertmę.

Taip pat pastebėta, kad prie konteinerių paliekamos atliekos, tokios kaip: baldai, kilimai, nenaudojama buitinė technika ir pan., kurias draudžiama mesti į konteinerius ar palikti šalia jų. Primename, kad minėtos atliekos nemokamai priimamos stambiagabaričių atliekų priėmimo aikštelėse, į kurias atliekas pristatyti privalo patys gyventojai.

Atsakingai naudojantis atnaujinta atliekų surinkimo infrastruktūra – gyvensime tvarkingesnėje, modernesnėje aplinkoje!

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top