Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Trečią kartą vyks visuotinė internetinė Lietuvių kalbos draugijos (LKD) viktorina

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, trečią kartą vyks visuotinė internetinė Lietuvių kalbos draugijos (LKD) viktorina.

Kaip jau įprasta, specialiai sukurtoje nuorodoje bus skelbiami LKD narių ir bičiulių parengti klausimai. Šie klausimai – jų iš viso 25 – bus pasiekiami ištisą parą Lietuvos laiku: nuo gegužės 7 dienos 00 val. 00 min. iki 24 val. 00 min.

Atsakyti į klausimus paprasta – reikia pasirinkti vieną iš keturių siūlomų atsakymo variantų. Ieškant atsakymo gali prireikti panaršyti po internetinį „Lietuvių kalbos žodyną“ ar kitus skaitmeninius lietuvių kalbos išteklius, nukeliauti į internetinę „Visuotinę lietuvių enciklopediją“, kurios nors mokslo ar kultūros įstaigos svetainę. Naršymo laikas neribojamas, svarbu spėti pateikti atsakymus iki vidurnakčio.

Dalyvauti viktorinoje gali visi. Tiesa, nuo praėjusių metų  dalyvių prašoma registruojantis pažymėti, ar jie yra baigę lituanistikos studijas arba šiuo metu studijuoja lituanistiką.

Viktorinos nuoroda gegužės 7 dieną bus pasiekiama iš Lietuvių kalbos draugijos feisbuko paskyros, Valstybinės kalbos inspekcijos feisbuko paskyros ir iš keleto svetainių: Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (www.vlkk.lt), Valstybinės kalbos inspekcijos (vki.lrv.lt), Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ (www.lingualit.lt), „Lituanistų sambūrio“ (lituanistusamburis.lt), Lietuvos bibliotekininkų draugijos (lbd.lt).

Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 14 dieną. Pirmosios vietos laimėtojams bus išsiųstos LKD dovanos.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top