Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Tradicija tapęs susitikimas – Vilkaviškio kraštą lanko savanoriai iš Vokietijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė šiandien susitiko su rajone viešinčiais Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriais. Svečių iš Vokietijos priėmimas savivaldybėje jau yra tapęs gražia tradicija, kurios metu pasidalijama įspūdžiais, nuveiktais darbais, pasidžiaugiama geradarių veikla, padėkojama už jų nuoširdų dėmesį mūsų rajono gyventojais.

Svečiai iš Vokietijos į mūsų rajoną atvyko pasimatyti su Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovais, aplankyti globojamas įstaigas ir kaimo bendruomenes, išdalyti tradiciškai jiems atvežtą labdarą.

Šiemet svečių delegacija kol kas labai kukli – dėl sugedusio krovininio automobilio pakeliui į Lietuvą užstrigo ir negalėjo atvykti didelė dalis savanorių, atvyko tik du sunkvežimį, prikrautą labdaros, atvairavę savanoriai.

Kalbėta, kad jei viskas bus gerai Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės pilietis Heinrichas Hollekampas su likusia komanda atvyks kelių dienų bėgyje ir dar pasimatys su Savivaldybės vadovais.

Vokiečius Lietuvoje pasitiko ir, kaip kasmet, visą jų vizito Vilkaviškio krašte planą sudarė Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės ir Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos pirmininkė Lina Kružinauskienė. Pastaroji kartu su Pūstapėdžių kaimo bendruomenės pirmininku, Vilkaviškio rajono savivaldybės Tarybos nariu Arvydu Šlivinsku ir Alvito kaimo bendruomenės pirmininku, Vilkaviškio rajono savivaldybės Tarybos nariu Rimvydu Palubinsku bei kitais Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus savanoriais svečius atlydėjo ir į susitikimą su Savivaldybės vadovais.

Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriai kasmet atveža visus metus, laisvalaikiu nuo tiesioginių pareigų, draugijos narių savanoriškai rinktą labdarą, aprūpindami rajono organizacijas ir įstaigas medicinos įranga, įvairiomis statybinėmis medžiagomis, kanceliarinėmis priemonėmis, rūbais, avalyne bei kitais vertingais daiktais.

Daugiau nei du dešimtmečius trunkanti draugystė duoda puikių rezultatų: gautos statybinės medžiagos panaudojamos kaimų bendruomenių, švietimo įstaigų patalpoms atnaujinti, medicininės priemonės ir slaugos įranga nukeliauja į rajono gydymo įstaigas, rūbai, avalynė pasiekia rajono gyventojus, pagerindami jų buitį.

Tęsdami pokalbį, Savivaldybės vadovai pasidžiaugė Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos narių veikla dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino metu. Savanoriai rūpinosi vienišais žmonėmis, senoliais, kasdien jiems pristatydami šiltos sriubos, nupirkdami maisto produktų, vaistų ar tiesiog užeidami pasidomėti kaip sekasi, pabendrauti.

„Tuo laikotarpiu jautėmės labai svarbūs ir reikalingi. Pamatėme, kiek daug yra vienišų ir save negalinčių apsitarnauti žmonių. Jie norėjo pabendrauti, džiaugėsi mūsų rodomu dėmesiu, dėkojo už šiltą sriubos lėkštę“, – karantino laikotarpio įspūdžiais dalijosi savanoriai.

L. Kružinauskienė taip pat pranešė, kad Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos būstinė nuo šiol įsikurs naujose erdviose patalpose Vilkaviškio miesto centre ir pasidžiaugė, kad Savivaldybė sutiko padengti patalpų nuomos kaštus.

Vėliau su svečiais diskutuota Vilkaviškio rajono savivaldybei aktualiais klausimais: aptartas aktualus savanorystės ir jaunimo įsitraukimo klausimas. Po susitikimo Savivaldybėje nuvykta apžiūrėti naujųjų organizacijos būstinės patalpų.

Susitikimo metu Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat prisiminė ir dėkojo svečiams iš Vokietijos už prieš kelis metus įvykusį vizitą Ahauso mieste. Penkias dienas trukusios viešnagės metu Vilkaviškio rajono vadovas A. Neiberka ne tik dalyvavo oficialiuose priėmimuose, bet ir apsilankė Ahauso rajone įsikūrusiose įmonėse, domėjosi, kaip veikia vietinės sveikatos priežiūros įstaigos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos bei čia įsikūrusios Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovai, kurie jau daug metų rūpinasi ir sunkiau besiverčiančių vilkaviškiečių gerove.

[soliloquy id=”20670″]

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top