Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Tik visi kartu mes galime įveikti šią pandemiją

Brangūs Vilkaviškio krašto gyventojai,

vieningai susitelkę sėkmingai įveikėme pirmąją koronaviruso bangą, išvengėme didesnių ligos protrūkių. Tokio pat, o galbūt net ir didesnio susitelkimo reikia ir dabar.

Nuo lapkričio 7-osios visoje šalyje įsigaliojo karantinas. Jis truks mažiausiai tris savaites, tačiau gali būti ir pratęstas. Atstumų laikymasis, privalomas kaukių dėvėjimas tiek atvirose, tiek uždarose viešose vietose, kontaktų ribojimas, būriavimosi draudimas ir kiti sugrįžę apribojimai – tai priemonės, kurių imdamiesi kiekvienas iš mūsų galime sustabdyti viruso plitimą.

Paskutiniais, pirmadienio (lapkričio 9 d.), Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro duomenimis, rajone per paskutines 14 dienų yra užregistruoti 38 koronaviruso atvejai. Pagal savivaldybių skirstymą šviesoforo principu jau esame raudonojoje zonoje, bendras susirgimo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, vakar dienos duomenimis, siekė 109, 62 atvejo, teigiamų testų procentas – 6, 77. Šiek tiek ramina tai, kad dauguma susirgusiųjų serga lengva koronaviruso forma, gydosi namuose.

Vis dėlto per pastarąją savaitę rajone sergančiųjų skaičius ėmė sparčiai augti. Praėjusios savaitės pradžioje buvo 14 sergančiųjų, o šios savaitės – jau dvigubai daugiau. Vien per savaitgalį (skaičiuojant nuo penktadienio) rajone užfiksuota 20 naujų susirgimo koronavirusu atvejų, o per paskutines 7 dienas – net 31. Izoliuotis turinčių žmonių skaičius kasdien taip pat auga. Susirgimai registruojami visame rajone, labiausiai neramina tai, kad koronavirusas jau fiksuojamas ir tarp rajono sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų. Tai rodo, kad virusas plinta ir saugotis būtina.

Koronavirusui tarp žmonių plintant itin sparčiai, natūralu, kad pavojaus neišvengia ir ugdymo įstaigos. Vyriausybei skelbiant visuotinį karantiną, savivaldybėms pačioms palikta teisė spręsti, kaip organizuoti 5–12 klasių mokinių ugdymą: nuotoliniu ar mišriu būdu. Su rajono švietimo įstaigų vadovais tarėmės ir diskutavome, koks būdas būtų geriausias ir saugiausias mūsų rajono vaikams.

Jau skelbėme, bet priminsiu, kad ugdymo procesas nuo pirmadienio rajone organizuojamas vadovaujantis Vyriausybės trečiadienį patvirtintais sprendimais dėl švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo. Laikantis visų saugumo reikalavimų, ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis ugdymas švietimo įstaigose vyksta kaip įprastai – kontaktiniu būdu. Ugdymo įstaigas lanko ir specialiųjų mokyklų bei specialiųjų klasių ugdytiniai. Mokiniai pagal pagrindinio ugdymo programą didžiojoje dalyje mokyklų karantino laikotarpiu mokysis mišriu būdu: kontaktinį mokymą kaitaliojant su nuotoliniu (mokymusi namuose).

Džiaugiuosi, jog švietimo įstaigų vadovai deda didžiules pastangas, kad būtų užtikrintas infekcijos plitimo ribojimas įstaigose, kuo mažiau nukentėtų mokymosi kokybė. Vis dėlto, jeigu situacija sparčiai blogėtų, esame pasiruošę pereiti prie nuotolinio mokymo visose ugdymo įstaigose.

Siekdami suvaldyti viruso plitimą dedame visas pastangas, kad Vilkaviškyje kuo greičiau startuotų mobilusis COVID-19 patikros punktas. Jis bus įsteigtas šalia Vilkaviškio ligoninės ir pradės veiklą vos tik iš Sveikatos apsaugos ministerijos gausime reikiamų reagentų. Į šį mobilųjį COVID-19 patikros punktą gyventojai dėl tikslinių ar profilaktinių tyrimų bus registruojami, kai paskambins į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808, arba bus galima užsiregistruoti internetu, užpildžius specialią anketą tinklalapyje www.1808.lt. Tikime, kad vietoje įsteigtas mobilusis punktas pagerins paslaugos prieinamumą, žmonės bus greičiau ištiriami ir izoliuojami.

Situacija yra labai rimta, sergančiųjų ir kontaktavusiųjų su ligoniais daugėja. Pasikartosiu: saugotis būtina visiems!

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie to, kad kiek tik įmanoma sumažintume viruso plitimo galimybes. Nuoširdžiai dėkoju visiems – savanoriams, nevyriausybinėms organizacijoms, verslo atstovams, įstaigų darbuotojams, pavieniams gyventojams ir visiems, kurių galbūt ir neįvardijau, – už šiuo sudėtingu laikotarpiu suteiktą ir siūlomą savo pagalbą.

Kiekvieno iš mūsų susitelkimas yra labai svarbus. Tai padaryti labai paprasta: laikytis nurodymų, neprarasti savisaugos jausmo, atsakingai elgtis viešojoje erdvėje, vengti socialinių kontaktų, pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Šis metas yra visiems sudėtingas, slegia apribojimai, tačiau visa tai daroma dėl mūsų visų saugumo. Tik visi kartu galime įveikti šią pandemiją. Parodykime, kad taip ir bus. Likite sveiki!

Algirdas Neiberka,

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top