Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

TAU paskaita „Tarptautinis bendradarbiavimas – galimybė pažinti, bendrauti, kurti“

Šiandien Savivaldybės meras Algirdas Neiberka Kultūros centre susitiko su Vilkaviškio trečiojo amžiaus studentais, kuriems skaitė paskaitą „Tarptautinis bendradarbiavimas – galimybė pažinti, bendrauti, kurti“.

Merą pasidalyti patirtimi apie tarptautinį bendradarbiavimą pakvietė Istorijos ir politinių diskusijų fakultetas.

Susirinkusiesiems vadovas trumpai pristatė Vilkaviškio rajono tarptautinius partnerius.

Šiuo metu Savivaldybė bendradarbiauja su 5 Lenkijos miestais – Kowale Oleckie, Ruciane-Nida, Gižycku, Suchovole, Olecku, Prancūzijos miestu Marli bei Ukrainos Severodonecko miestu.

Praėjus vos mėnesiui po su šiuo miestu pasirašytos bendradarbiavimo sutarties, jame prasidėjo Rusijos Federacijos kariniai veiksmai. Vilkaviškio rajono savivaldybė teikia visokeriopą pagalbą nukentėjusiems nuo karo Ukrainos žmonėms. Siunčiami medikamentai, higienos priemonės, dronai bei kitos reikalingos priemonės. Kaip sakė meras, nors situacija mieste sunki, tačiau ryšys su Severodoncko miestu nuolat palaikomas.

Taip pat priminė, kad Savivaldybė daugiau nei dešimtmetį buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su miestais-partneriais iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities. Tačiau dėl šios šalies pradėtų karinių veiksmų Ukrainoje su Nesterovo/Stalupėnų, Gurjevsko ir Gusevo miestais bendradarbiavimo sutartis buvo nutraukta.

Paskaitą pagyvino mero pasakojimas bei nuotraukos iš miestų-partnerių, kuriuose šiais metais teko lankytis oficialių vizitų metu.

Vadovas pasidžiaugė, kad su Prancūzijos miestu – Marli – bendradarbiavimo sutartis sėkmingai atnaujinta. Nors pasirašyta daugiau nei prieš 20 m., tačiau, keičiantis miestų valdžioms, santykiai buvo nutrūkę.

Taip pat paminėjo, kad šįmet buvęs vizitas į Sakartvelą žada naujos ir gražios draugystės pradžią. Planuojama, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartį su Marneuli miestu. Kaip teigė meras, abu miestai yra labai panašūs – tiek gyventojų skaičiumi, tiek geografine padėtimi – abu yra įsikūrę netoli valstybės sienos, todėl bendrų bruožų gausu.

Paskaita susirinkusiesiems neprailgo ir, kaip sakė TAU rektorė Dalytė Šileikinė, tikimasi, kad meras savo patirtimi su studentais pasidalys dar ne kartą.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top