Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Tarybos narė nenusišalindama veikė interesų konflikto situacijoje ir pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narė Vilija Jakubauskė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimo atstovauti.

VPIDĮ draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Taip pat šis teisės aktas įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų ebejonių dėl jo egzistavimo. Tokiems asmenims draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, kitaip juos paveikti ar bandyti paveikti arba atlikti kitas tarnybines pareigas, jeigu jos susijusios su asmens privačiais interesais.

Tiriant nustatyta, kad V. Jakubauskė, pernai liepą asociacijos Šokio studija ,,Šokantys bateliai“ vardu teikė Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai ir administracijai prašymą dėl lėšų skyrimo minėtajai asociacijai iš savivaldybės biudžeto. V. Jakubauskė yra šio juridinio asmens steigėja ir narė.

VTEK pabrėžia, kad VPIDĮ nedraudžia tarybos nario įsteigtam juridiniam asmeniui teikti prašymų ar sudaryti sutarčių su tos pačios savivaldybės administracija – aukščiau minėtieji ribojimai yra taikomi pačiam valstybės politikui. Atstovavimo ribojimo išimtį konkrečiais atvejais gali taikyti atitinkamos institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas. Sprendimas apie išimties taikymą turi būti paskelbtas viešai.

VTEK nenustatė, kad V. Jakubauskė būtų prašiusi taikyti jai atstovavimo išimtį. Taigi, VTEK vertinimu, teikti minėtojo prašymo savivaldybės tarybai ir administracijai asociacijos Šokio studija ,,Šokantys bateliai“ vardu valstybės politikė negalėjo.

Tyrimo duomenys taip pat rodo, kad pernai rugpjūtį V. Jakubauskė nenusišalino savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komiteto posėdyje, kuriame buvo nagrinėtas šis prašymas ir svarstyta dėl lėšų minėtajai asociacijai skyrimo. VTEK vertinimu, V. Jakubauskė, kaip šio juridinio asmens steigėja ir narė, buvo suinteresuota Šokio studijos ,,Šokantys bateliai“ gerove, todėl nenusišalindama veikė interesų konflikto situacijoje.

Atsižvelgdama į tiriant nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Vilkaviškio rajono savivaldybės merui atkreipti tarybos narių dėmesį į pareigą laikytis VPIDĮ įpareigojimo vengti interesų konflikto sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su juridiniais asmenimis, kurių nariai jie yra.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top