Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Tarpinstitucinis susitikime – apie smurto artimoje aplinkoje prevenciją, apsaugą, pagalbą ir bendradarbiavimą

Gruodžio 16 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija organizavo informacinį susitikimą smurto artimoje aplinkoje prevencijos tema, kuriame dalyvavo įvairių institucijų, socialinių partnerių atstovai. Atsižvelgiant į COVID-19 ligos pandemijos sąlygas, tarpinstitucinis susitikimas vyko nuotoliniu būdu.

Susitikimą moderavusi Socialinės paramos skyriaus Nedirbančių asmenų atvejo vadybininkė Remigija Augustaitienė supažindino susitikimo dalyvius su temos aktualumu ir problemomis. „Smurtas artimoje aplinkoje išlieka vienu dažniausių nusikaltimų, dėl kurio kenčia moterys, vyrai ir vaikai,“ – pabrėžė ji.

Marijampolės apskrities moters veiklos centro ir Marijampolės apskrities vyrų krizių centro vadovė Adolfina Blauzdžiūnienė supažindino su šių centrų veikla ir informavo, kokia pagalba teikiama nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys ir bendruomenės pareigūnės Rūta Kairienė bei Vilija Grybauskienė pateikė Vilkaviškio rajono savivaldybės smurto artimoje aplinkoje atvejų statistiką, informavo, kokia prevencija vykdoma šiuo klausimu.

Asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkas Eimantas Botyrius, pasakojo apie darbą su smurto artimoje aplinkoje pasekmėmis, sakė, kad svarbu nepamiršti ir smurtautojo, būtina įgalinti jį keisti savo elgesį, dalyvauti smurtinio elgesio keitimo programose, kalbėjo, kad labai svarbus institucijų bendradarbiavimas šiuo klausimu, kiekvieno mūsų susitelkimas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (vyriausioji specialistė) Šarūnė Kamaitytė supažindino su Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo projektu, kuriame įvedamas apsaugos nuo smurto orderis, akcentuojama prevencijos būtinybė, glaudesnis institucijų bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybės ir savivaldos lygmeniu koordinuojama pagalba.

Vykusioje diskusijoje buvo skatinama kiekvienam neliktu abejingam smurtui artimoje aplinkoje.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top