Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Švietimo darbuotojams – galimybė išsitirti greitaisiais serologiniais testais

Informuojame, kad vadovaujantis 2021-01-25 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-147, nuo rytojaus, t. y. nuo sausio 27 d., Vilkaviškio mobiliame COVID-19 patikros punkte (adresu Maironio g. 25, Vilkaviškis) pradedamas organizuoti asmenų, dirbančių švietimo įstaigose, testavimas greitaisiais serologiniais antikūnų testais „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“. Registruotis greitajam testui galite jau dabar!

Apie tyrimą

Šis greitasis testas atliekamas paimant kraujo mėginį iš piršto ir parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 (kraujyje randama COVID-19 antikūnų, atsirandančių persirgus koronavirusu).

Tyrimas yra savanoriškas.

Kas gali tirtis?

Greitaisiais serologiniais antikūnų testais „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“ gali tirtis švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojai, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, asmenys, dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas, asmenys, dirbantys profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas, specialieji pedagogai, užtikrinantys vaikų priežiūrą Nutarimo Nr. 1226 2.2.9.9 papunktyje nurodytais atvejais, kiti mokytojai, kuriems Vyriausybės nutarimais ar kitais sprendimais nustatyta vykdyti funkcijas, turinčias tiesioginį kontaktą su ugdomais mokiniais, išskyrus asmenys, sirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) per pastarąsias 90 dienų ar turintys teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų.

Registracija

Registracija į Vilkaviškio mobilų punktą greitajam testui atlikti vykdoma tik internetu, adresu www.1808.lt, prisijungus per El. valdžios vartus ir savarankiškai užpildžius elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19 (spausti „Elektroninė registracija tyrimui dėl COVID-19“; tada pasirinkti „Greitieji serologiniai testai pedagogams“).

Registruojantis reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kuriame asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Greitieji serologiniais antikūnų testai asmenims, dirbantiems švietimo įstaigose, Vilkaviškio mobiliame punkte bus atliekami pirmadieniais–šeštadieniais nuo punkto darbo pradžios iki 10.00 val. Tyrimas yra nemokamas.

Tyrimo nauda

Atlikę greitąjį serologinį antikūnų testą sužinosite, ar esate persirgę besimptome koronaviruso forma. Jei testo rezultatas bus teigiamas, 60 dienų nuo teigiamo rezultato gavimo:

  • taikoma išimtis dalyvaujant vakcinacijos procese;

  • taikoma išimtis dalyvaujant besimptomių asmenų prevencinio testavimo programoje;

  • leidžiama nesiizoliuoti po didelės rizikos sąlyčio turėjimo.

Kviečiame rajono švietimo įstaigų darbuotojus registruotis greitiesiems testams – tokiu būdu pasijusite saugesni ne tik Jūs, bet savo atsakingu elgesiu apsaugosite ir aplinkinius, padėsite suvaldyti pandemiją ir greičiau sugrįžti į įprastas gyvenimo sąlygas!

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top