Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Šventiškas šeštadienis Vilkaviškio rajone: nuo skambančios muzikos gatvėse iki bendruomenės 15 metų veiklos jubiliejaus

Šeštadienis buvo kupinas taip išsiilgtų susitikimų – žmonės gausiai rinkosi į bendruomeniškus susibūrimus, klausėsi muzikinių pasirodymų bei puikiai leido laiką.

Nuo pačio ryto Vilkaviškio miesto gatvės skendo įvairiuose muzikos garsuose, o praeiviai galėjo pasimėgauti nuotaikingais muzikantų kuriamais pasirodymais – vyko Gatvės muzikos diena. Tradiciškai jau gegužės pabaigoje turėjusi vykti jubiliejinė penkioliktoji Gatvės muzikos diena šiais metai buvo nukelta dėl šalyje galiojusių karantino apribojimų.

Muzika po Vilkaviškio miesto erdves pasklido nuo pat ankstyvo ryto. Muzikiniai pasirodymai praeivius džiugino J. Basanavičiaus aikštėje, prie Vilkaviškio kultūros centro bei autobusų stoties, aikštelėje prie „Sodros“, miesto sode. Šeštadienio rytą skubantys apsipirkti į turgų gyventojai taip pat buvo pasitikti nuotaikingos muzikos garsais.

Pirmieji mieste muzikuoti pradėjo Alksnėnų kaimo kapela. Nuo devintos valandos ryto sklidusi liaudiška muzika džiugino autobusų stotyje laukiančius keleivius. Turgaus pirkėjų ir pardavėjų gera nuotaika pasirūpino Linas ir Tomas. Pro „Sodros“ aikštelę žingsniavę praeiviai galėjo pasiklausyti folkloro ansamblio ,,Sūduviai“ atliekamų dainų. Aikštės prieigose, prie Kiškio kupolo, bardiškai gitaras brazdino Vilma ir Virgilijus Anelauskai. Po „Lietuvos draudimo“ pastoge muzikavo Bartninkų vokalistai, kurie į Vilkaviškį atvežė tai, ko dar negirdėjome savo mieste. Pirmą kartą šią dieną skambėjo gospelo muzika!

Muzika ir šokis neatsiejami, todėl šventėje netrūko ir šokėjų pasirodymų. Savo šokiais džiugino jau ne pirmą kartą Gatvės muzikos dienoje pasirodantis šokių grupės „Vilsona“ kolektyvas bei renginio naujokai „Šokantys bateliai“.

Pavakare į tradicinę vasaros šventę Dailučių gyventojus ir svečius subūrė Dailučių kaimo bendruomenė „Dailučių švyturiai“. Erdvioje vaikų žaidimų aikštelėje surengtoje šventėje „15 metų kartu“ ne tik smagiai atšvęstas vidurvasaris, bet ir paminėtas bendruomenės 15 metų jubiliejus. Džiugios šventinės nuotaikos nesugadino net ir netikėtai užklupęs smarkus lietus.

Susirinkusius bendruomenės narius, šventės svečius ir dalyvius pasveikino Dailučių bendruomenės pirmininkė Irena Balanevičienė. Ji padėkojo kiekvienam bendruomenės nariui, prisidėjusiam prie sėkmingo jos gyvavimo ir pasidžiaugė, kad per penkiolika bendruomenės gyvavimo metų nuveikta nemažai darbų: įrengta vaikų žaidimų aikštelė, pavėsinė, įgyvendinta nemažai projektų, kurių dėka organizuota labai daug renginių, vykta į įvairias keliones, bendruomenė įsigijo namus bei juos susiremontavo. I. Balanevičienė aktyviausiems bendruomenės nariams įteikė padėkas bei simbolines dovanėles.

Šventėje dalyvavo ir bendruomenę sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Virbalio seniūnas Zitas Lasevičius, bendruomenės „Virbalio vartai“ pirmininkas Stanislovas Lopeta, onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ vadovas Kazys Bagušis, LR Seimo nario Algirdo Butkevičiaus sveikinimus perdavė jo padėjėjas Valdas Riklius.

Meras A. Neiberka sveikindamas visus su švente, dėkojo bendruomenei už aktyvią ir pavyzdinę veiklą, džiaugėsi, kad bendruomenė nestokoja naujų idėjų ir sumanymų.

O koks gi jubiliejus be šventinio torto ir geros muzikos! Savo muzikinius pasirodymus susirinkusiems dovanojo Virbalio kultūros namų kapela „Pliumpa“ (vad. A. Juškevičius), Kybartų kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“ (vad. I. Menčinskienė) bei atlikėjai Vladas ir Jurgita.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top