Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Šventėme laisvę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį

Palytėti visų oro stichijų: saulės, lietaus ir vėjo, šiandien vilkaviškiečiai ir miesto svečiai atšventė Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. J. Basanavičiaus aikštėje vyko šventinis koncertas „Vilkaviškis: laisvės vėjo greitis 30 M/s“.

Prie šios šventės prisidėjo 37 laisvės vėjo ambasadoriai, kurie savo bendruomenėse, kolektyvuose, draugų ar šeimos rate beveik visą mėnesį organizavo kūrybines dirbtuves: suko trispalvius vėjo malūnėlius, kepė laisvės pyragus. Šventės metu pagerbti visi 37 laisvės vėjo ambasadoriai, išdidžiai žygiuodami iškilmingoje eisenoje jie įnešė Lietuvos vėliavas. Visų ambasadorių vardu vilkaviškiečius ir miesto svečius su Lietuvos laisvės jubiliejumi pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir 106 kuopos vadas vyr. ltn. Raimondas Klevinskis.

Vilkaviškio miesto širdyje vyko iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Garbė iškelti vėliavas šį kartą buvo patikėta savo veiklos 10-metį švenčiančio Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro nariams. Taip pat padėtos gėlės prie Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos ir Nepriklausomybės paminklų. Didingai „Tautišką giesmę“ kartu su visais susirinkusiais atliko Vilkaviškio kultūros centro mišrus kamerinis choras „Uosija“ (vadovė Laima Venclovienė). Šventiniame renginyje savo pasirodymu džiugino Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro muzikantai (vadovas Saulius Mickevičius) ir šokėjos, Vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studijos „Vyželė“ mažieji šokėjai (vad. Sonata Jankienė).

Į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinį renginį susirinkusius žmones sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Savivaldybės meras taip pat pagerbė ir padėkos raštais apdovanojo rajonui nusipelniusius žmones.

Padėkos raštai buvo įteikti:

  • Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ korespondentei Eglei Mičiulienei, – už ilgametį kūrybišką darbą, visuomeninį aktyvumą ir švietėjišką veiklą;
  • Gudkaimio globos namų darbuotojui Audriui Matijošaičiui, – už ilgametį, nepriekaištingą, sąžiningą darbą ir aktyvią bendruomeninę veiklą;
  • Bartninkų seniūnijos gyventojui Juozui Šalčiūnui, – už aktyvią visuomeninę veiklą ir svarų indėlį į Bartninkų seniūnijos aplinkos gražinimą ir kultūros puoselėjimą;
  • Gižų kaimo bendruomenės narei Onai Maksvytienei, – už nuoširdžią, aktyvią ir prasmingą veiklą, iniciatyvumą, bendruomeniškumą, Gižų krašto garsinimą;
  • Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorės pavaduotojai Eglei Budrytei-Vilbikei, – už pilietinį vaikų ir jaunimo ugdymą, skautybės tradicijų puoselėjimą Vilkaviškyje.

Po oficialiosios dalies visi buvo kviečiami pasivaišinti mūsų rajono Laisvės vėjo ambasadorių suburtų kolektyvų, bendruomenių, įstaigų keptais Laisvės pyragais, susišildyti puodeliu karštos arbatos bei pasiklausyti renginio svečių – dainininko Česlovo Gabalio ir profesionalių gitaristų: A. Piragio bei T. Varnagirio atliekamo koncerto.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top