Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Šventėme 102-ąjį Lietuvos valstybės gimtadienį

Sekmadienį kartu su visa šalimi šventėme Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną! Rajone vyko daugybė gražiausių šiai, kiekvienam lietuviui labai brangiai dienai paminėti skirtų renginių. Net ir oras Lietuvos 102 gimtadienio proga buvo pasakiškai gražus!

Vasario 16-osios šventė Vilkaviškyje prasidėjo dr. Jono Basanavičiaus aikštėje, kur vyko vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos valstybės, Vilkaviškio rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos vėliavas su didžiule pagarba iškėlė Lietuvos skautijos Vilkaviškio „Gražinos“ draugovės skautai (vadovė Eglė Budrytė-Vilbikė), kurie šiais, 2020 metais, mini ypatingą sukaktį – savo veiklos Vilkaviškyje šimtmetį.

Į miesto centrą susirinkusius vilkaviškiečius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Vilkaviškio P. Karužos 406-osios kuopos šauliai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 106-os (Vilkaviškio) lengvosios pėstininkų kuopos kariai.

Kaip neblėstančios pagarbos ir meilės simbolį padėjome gėles prie Tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus, Lietuvos tautinio atgimimo šauklio Vinco Kudirkos ir Nepriklausomybės paminklų. Vėliavų pakėlimo ceremoniją papuošė solistės Gabijos Kriščiukaitytės atliekamos dainos.

Po iškilmingos vėliavų kėlimo ceremonijos visi pajudėjo link Vilkaviškio katedros, kur aukojamos šv. Mišios už Lietuvą ir jos gyventojus.

Vasario 16-osios dienos popietės metu Vilkaviškio kultūros centre vyko šventinis minėjimas ir tradicinė „Santakos“ laikraščio nominacijų įteikimo ceremonija „Aš esu, nes Tu esi“. Jos metu rajono gyventojus sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Savivaldybės vadovas taip pat įteikė padėkas savo darbais ir veikla rajonui nusipelniusiems gyventojams.

Lietuvos trispalvės ir padėkos raštai įteikti:

  • Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro Neformaliojo švietimo mokytojai Sonatai Jankienei, – už lietuvių liaudies šokių puoselėjimą, švenčių organizavimą, puikų šokių kolektyvų parengimą konkursams bei festivaliams;
  • Vilkaviškio onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ pirmininkui Kaziui Bagušiui, – už kilnias iniciatyvas, suburiančias gyventojus nuoširdžiai bendrystei;
  • Pajevoniečiui Andriui Vyšniauskui, – už pilietiškumą, drąsą ir pasiaukojimą iš gaisro gelbstint žmogaus gyvybę;
  • Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinei darbuotojai Šeimenos seniūnijoje Lijanai Jančiauskienei, – už atsakingą, sąžiningą darbą, bendruomeniškumo puoselėjimą, skleidžiamą pozityvumą ir geras emocijas, nuoširdų bendradarbiavimą su kolegomis;
  • Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistei Šeimenos seniūnijoje Ritai Macijauskienei, – už atsakingą, sąžiningą darbą, bendruomeniškumo puoselėjimą, skleidžiamą pozityvumą ir geras emocijas, nuoširdų bendradarbiavimą su kolegomis;
  • Gudkaimio globos namų darbuotojai Loretai Badaitienei, – už ilgametį, nepriekaištingą, sąžiningą darbą ir aktyvią bendruomeninę veiklą.

Gyventojus iškilios šventės proga taip pat sveikino Seimo narys Kęstutis Smirnovas, į minėjimo renginį Vilkaviškyje atvykęs su savo šeima. Sveikindamas su kiekvienam lietuviui brangia švente, jis Lietuvos Respublikos vėliavą įteikė Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai.

Renginyje pilnutėlėje Vilkaviškio kultūros centro salėje suskambo Lietuvos valstybės himnas.

Tradiciškai Vasario 16-osios šventės minėjimą papuošė „Santakos“ laikraščio nominacijos. Savo darbais ir iniciatyvomis rajono gyvenimą 2019 metais papuošusiems žmonėms išdalyta 10 nominacijų – stiklinių angelų:

„Metų šeima“ – vilkaviškiečių Editos, Gintauto, Ievos ir Augusto Andriulionių šeima;

„Metų mokytoja“ – Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rūta Bakūnienė;

„Metų etnografė“ – muziejininkė Aušra Mickevičienė;

„Metų gelbėtojas“ – už išgelbėtas septynių žmonių gyvybes apdovanoti: pajevonietis Audrius Vyšniauskas, ugniagesiai gelbėtojai Saulius Čepulis ir Mindaugas Savickas, Lietuvos karo akademijoje studijuojantis vilkaviškietis Žygimantas Kaminskas;

„Metų pasiaukojimas“ – Vilkaviškio dviračių sporto klubo „Aira“ narys Rimvydas Aleksa;

„Metų klubas“ – Vilkaviškio rajono literatų klubas „Seklyčia“;

„Metų rūpestis“ – Gudkaimio kaimo bendruomenė;

„Metų iniciatyva“ – Šiaudiniškių kaimo gyventojų surengta protesto akcija „Pažadų kelias“;

„Metų proveržis“ – Muzikos mokyklos ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos pedagogė, choreografė, šokių studijos „Šokantys bateliai“ vadovė Vilija Jakubauskė;

„Metų idėja“ – Klausučių kaimo bendruomenė.

Vasario 16-osios minėjimo metu taip pat pagerbti visi 36 ambasadoriai, kurie atsiliepė į Vilkaviškio kultūros centro kvietimą prisijungti prie iniciatyvos – Renginių ciklo ,,Vilkaviškis: laisvės vėjo greitis 30 Metų/s“. Jie savo bendruomenėse, kolektyvuose, įstaigose, draugų kompanijose kvies kartu gaminti vėjo malūnėlius ar kepti laisvės pyragus. Ambasadoriams įteiktos Lietuvos vėliavos ir specialūs ženkleliai – trispalviai Vėjo malūnėliai.

Šventės dalyviams dovanotos liaudies dainų atlikėjos Loretos Sungailienės ir trombono virtuozo Vytauto Pilibavičiaus suburto kvarteto atliekamos melodijos, džiazo ritmu skambančios lietuvių liaudies dainos.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top