Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Švelnėja reikalavimai darželiams, mokykloms ir universitetams

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimais, nuo birželio 1 d. sušvelninti saugos reikalavimai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms, bendrojo ugdymo mokykloms, profesinio mokymo įstaigoms, aukštosioms mokykloms, suaugusiųjų mokymui.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse nuo šiol nebelieka reikalavimo riboti kontaktą iki 15 minučių ir laikytis ne mažesnio kaip 2 metrai atstumo. Tačiau ir toliau būtina užtikrinti, kad ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo, vaikus maitinti grupės patalpose, sudaryti sąlygas darbuotojams, vos tik atvykus į darbą, pasimatuoti kūno temperatūrą. Darbuotojai, priimantys vaikus, turi dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones.

Šį operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia

Bendrojo ugdymo mokyklos nuo birželio 1 d. gali dirbti ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu. Rekomenduojama prioritetą teikti ugdymui lauke. Jeigu konsultacijos vyksta klasėse, turi būti išlaikomas 1 metro atstumas tarp žmonių. Geriau, kai mokytojas ateina į mokiniams priskirtą klasę, o ne mokiniai eina pas jį. Patariama kiek galima apriboti bendravimą, mokinių buvimo laiką mokykloje organizuoti taip, kad vienu metu nesusidurtų skirtingos klasės.

Šį operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia

Profesinio mokymo, suaugusiųjų mokymo įstaigose, aukštosiose mokyklose nebelieka reikalavimo išlaikyti 1 metro atstumą vienas nuo kito, bet patariama riboti mokinių, studentų srautus, apsiriboti trumpesniu kontaktu, dėvėti veido kaukes ir kt.

Šį operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia

Visoms švietimo įstaigoms išlieka galioti reikalavimas sudaryti sąlygas rankų higienai, vėdinti patalpas, dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius, pateikti informaciją apie asmens higieną, išlieka prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes ir kt. Į darželius ir mokyklas nepriimami sergantys vaikai. Darbuotojams, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (tokie kaip karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top