Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja dėl įsidarbinančių ukrainiečių profilaktinio sveikatos tikrinimo

Į Lietuvos Respubliką atvykstant vis daugiau užsieniečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, Sveikatos apsaugos ministerija sulaukia klausimų apie norinčių įsidarbinti ukrainiečių profilaktinio sveikatos tikrinimo paslaugų apmokėjimą.

Šiuo metu užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, nemokamai teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų apimtį reglamentuoja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2022 m. kovo 1 d. įsakymas Nr. 1V-149 ,,Dėl užsieniečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, asmens sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo ir receptinių vaistinių preparatų jiems išrašymo ir išdavimo nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu“.

Profilaktinis sveikatos patikrinimas prieš įsidarbinant minėtame įsakyme nėra priskirtas prie sveikatos priežiūros paslaugų, kurių išlaidos kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis ir kurios įsidarbinantiems ukrainiečiams suteikiamos nemokamai.

Norintiems įsidarbinti ukrainiečiams galioja tokios pačios profilaktinio sveikatos patikrinimo prieš įsidarbinant sąlygos, kaip ir Lietuvos Respublikos gyventojams. Profilaktinis sveikatos patikrinimas prieš įsidarbinant yra mokama sveikatos priežiūros paslauga, kurios teikimas ir apmokėjimas reglamentuojamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“. Atsižvelgiant į galiojantį reglamentavimą, profilaktinio sveikatos patikrinimo prieš įsidarbinant išlaidos gali būti apmokamos paciento arba kito fizinio ar juridinio asmens lėšomis.

Atsižvelgiant į sudėtingą užsieniečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų, materialinę padėtį, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prašoma tarpininkauti kreipiantis į būsimus ukrainiečių darbdavius Lietuvoje dėl galimybės padengti jų profilaktinio sveikatos patikrinimo prieš įsidarbinant išlaidas darbdavio lėšomis.

 

Lietuvos respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top